Črna minuta pokopala Krško, Olimpija na minus 7

Prva liga 24. Feb 201919:03 > 19:24

Aktualni prvak, Olimpija, je spomoladanski del državnega prvenstva začel v Krškem, kjer so "zmaji" zabeležili vse tri točke. Zmago s 4:1 so si priborili v drugem polčasu.

Srečanje se je s stališča gledalcev začelo vrhunsko, saj sta že v prvih desetih minutah padla dva gola. V 6. minuti je v kazenski prostor prodrl Stefan Savić, ob branilcu padel in sodnik se je odločil za najstrožjo kazen. Strel z bele točke je zanesljivo izvedel Goran Brkić.

Že naslednjo minuto si je velikansko napako pred golom privoščil Tomislav Tomić, ki sta ga obkolila dva igralca Krškega, mu vzela žogo, proti vratom je pomeril Ante Vukušić in zadel tik ob vratnici.

Do konca polčasa je bila Olimpija konkretnejša, imela višjo posest žoge in priložnosti, a je ostalo pri 1-1. V drugem polčasu smo gledali zelo taktičen nogomet med obema kazenskima prostoroma, potem pa so Ljubljančani v dobri minuti tekmo odločili sebi v prid.

V 66. minuti so pletli mrežo okoli kazenskega prostora, Savić je žogo po tleh podal na 20 metrov od gola, tam pa je Brkić s projektilom meril tik pod prečko. Le nekaj trenutkov kasneje je vratar Krškega Marko Zalokar sprejel žogo, a bil lahkomiselen, Jucie Lupeta mu jo je odvzel in žogo z drečim startom spravil v mrežo za 1:3.

Do konca so gledalci, ki se jih je na Stadionu Matije Gubca zbralo približno 1600, videli še en zadetek. Domači so seveda vse stavili v napad in iz protinapada prejeli zadetek Asmirja Suljića.

Na lestvici ima vodilni Maribor sedaj 7 točk prednosti pred Olimpijo, Krško je s 15 točkami prikovan na dno.

Tretjeuvrščene Domžale so v popoldanskem srečanju kar s 6:2 ugnali Rudar. Dvakrat je za rumene zadel Slobodan Vuk, po enkrat pa so se na listo strelcev vpisali Dejan Lazarević, Gaber Dobrovoljc, Matej Podlogar in Shamar Nicholson. Pri Rudarju se je gola dvakrat veselil Žiga Škoflek.