Janža: Boljše je dobiti eno, kot izgubiti vse tri

Prva liga 4. Nov 20169:57 > 10:02
Getty Images

Maribor je po zgolj osvojeni točki v Kidričevem Olimpiji omogočil vnovičen skok na vrh prvenstvene razpredelnice. Erik Janža verjame, da se bodo vijoličasti že kmalu vrnili na čelo. Morda že pred reprezentančnim premorom, ko bodo v Ljudskem vrtu gostili Celje.

Imamo svoja načela v igri in pri tem so pogoji za igro precejšnjega pomena. Od povratne pokalne tekme proti Gorici smo se do nedelje pripravljali na nekaj, kar potem ni bilo izvedljivo. Prišli smo na blatno igrišče, kjer se nič ni dalo izpeljati. Ne gre za noben izgovor, le za dejstva, saj kljub neodločenemu rezultatu nič ni kritičnega. Imamo točko zaostanka za Olimpijo, neizmerno željo, da v naslednjih tekmah spet pridemo na vrh, toda v dvoboju z Aluminijem se ni izšlo po željah,” se je Erik Janža v pogovoru za uradno spetno stran Maribora sprva še enkrat dotaknil dvoboja proti Aluminiju in nadaljeval: “Tekmeci so bili izjemno motivirani, a tudi nam ne gre reči, da nismo bili. Pristop je bil dober, v tem ni bilo težav. Toda na skupni vtis je vplivalo več okoliščin. Do priložnosti iz igre smo težko prihajali, saj to ob takšnih pogojih za igro ni bilo izvedljivo in od tod takšen razplet. Ko smo poskušali z dolgimi žogami, ni šlo, saj imajo tekmeci visoke branilce. Morali smo izkoristiti vsak kot, avt, pomemben je bil odziv na odbito, t.i. drugo žogo. Trudili smo se, imeli dve, tri priložnosti, ko bi lahko zadeli, a se je izkazal njihov vratar.”

Po 15. prvenstvenih krogih imajo Mariborčani na računu 31 točk – eno manj od vodilne Olimpije. “Vsaka je pomembna. Boljše je dobiti eno, kot izgubiti vse tri. Razočarani smo, ker nismo zmagali in nismo ostali na prvem mestu. Da zamisli, ki so bile pripravljene, nismo mogli uresničiti. Treba se je sprijazniti, da med sezono pride tudi takšna tekma in se takoj, na najboljši način pripraviti na naslednjo.”

Vijoličaste pred reprezentančnim premorom v soboto čaka še vedno zanimiv štajerski derbi proti Celju, ki ga bo Janža zaradi štirih rumenih kartonov sicer izpustil. “Žal sem hitro pri štirih in proti Celju ne bom igral. Bom pa velik navijač s tribune in verjamem, da bom lahko prišel po tekmi čestitat soigralcem za zmago. Igramo na domačem igrišču in zdaj bo zgodba drugačna,” Janža optimistično pričakuje obračun z grofi, za katere igra kar nekaj nekdanjih članov najuspešnejšega slovenskega nogometnega kluba, kar bo dalu obračunu v Ljudskem vrtu še dodatno dimenzijo.