Pihler: Zanimajo me samo še Radomlje

Prva liga 17. Nov 201616:38 > 16:47
Getty Images

Aleks Pihler se je skupaj z Milivojem Novakovićem po koncu reprezentančnih obveznosti že vrnil na treninge pod vodstvom Darka Milaniča. Pihler po debiju v majici z državnim grbom ponosen, a obenem z mislimi že nazaj na klubski ravni. Vijoličaste po premoru čaka obračun z zadnjimi Radomljami.

Super doživetje, poseben občutek. Prvi nastop bom pomnil tudi po tem, da je bil stadion poln. Igrali smo pred 40.000 gledalci, proti dobri ekipi, ki je bila v četrtfinalu evropskega prvenstva, tako da sem vesel ponujene priložnosti,” se je Aleks Pihler v pogovoru za uradno spletno stran Maribora sprva dotaknil reprezentančnega debija na Poljskem.

Po vrnitvi v Slovenijo se je že naslednji dan pridružil treningom pod taktirko Darka Milaniča. “To je že za menoj, zdaj me zanima samo nedeljska tekma proti Radomljam. Ob vrnitvi domov sem preklopil nazaj na klubske obveznosti. Vmes sem bil v stikih s soigralci, povedali so mi, da so dobro trenirali. Videl sem najzanimivejše trenutke z vmesne pripravljalne tekme, se ob prihodu javil trenerju in se po predvidenem programu vključil nazaj v klubski ritem,” je dejal Pihler.

Mladi vezist je imel v zadnjem času tudi nekaj težav s poškodbo, zaradi česar je bil nekaj časa tudi odsoten, v nadaljevanju pa upa, da bo vseskozi na voljo trenerju in kandidiral za nastop. “Upam, da ne bo več zapletov s poškodbo in da bom na igrišču čim več minut za pomoč ekipi do novih uspehov. Delali bomo na tem, da bi igrali še naprej kot smo do tega reprezentančnega premora. Ne smemo popuščati, se pa zavedamo, da nas čaka pet zahtevnih tekem, na katerih bo treba za uresničitev cilja igrati na visokem nivoju,” je sklenil Aleks Pihler.