Mura in Maribor remizirala, vijoličasti končali z 9-imi

Prva liga 28. Apr 201918:17 > 18:34
spins.si

Po pokalnem obračunu sta se Mura in Maribor v Fazaneriji udarila še v okviru Prve lige. Ekipi iz severovzhoda države sta se razšli brez zmagovalca (2:2), vijoličasti pa so od sodnika Mateja Juga prejeli kar dva rdeča kartona.

Mariborčani so bolje začeli tekmo in v 20. minuti, ko je Amir Dervišević s predložkom iskal Jana Mlakarja, žogo je želel izbiti Aleksandar Bošković, pa jo poslal v lastno mrežo.

Že v naslednjem napadu je Mura izenačila. Po podaji v kazenski prostor Maribora, je žoga v roko zadela Martina Mileca, Jug je pokazal na belo piko, enajstmetrovko je suvereno v gol pretvoril Rok Sirk.

Na začetku drugega polčasa je spet prevladoval Maribor in v 49. minuti povedel po akciji Milca in Blaža Vrhovca. V 58. minuti je po “ping-pongu” pred golom gostov spet zadel Sirk. To je že 13. gol zanj v tekoči sezoni.

Tekmo sta zaznamovala dva rdeča kartona ob koncu tekme. Drugič je porumenel Aleks Pihler, Dare Vršič pa je dobil kar neposreden rdeči karton.