Olimpija po preobratu do zmage v Velenju

Prva liga 18. Maj 201919:25 > 19:30
NK Olimpija/SPS

Nogometaši Olimpije so v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije z 2:1 zmagali na gostovanju pri Rudarju iz Velenja.

Še pred obračunom je trener Olimpije Safet Hadžić potrdil, da do konca sezone ne bo več računal na Roka Kronavetra, ki se poslavlja od Olimpije in je že odigral zadnjo tekmo v zelenom-belem dresu.

Zmaji so tekmo začeli dobro in prvič zapretili že v prvi minuti, ko je Cekici nakazal dobro dnevno formo. Isti igralec je poskusil še v šesti minuti, neučinkovitost gostov pa je v 18. minuti kaznoval Milan Tučić, ki je postavil izid polčasa (1:0).

Olimpija je v drugem delu pritisnila in prek Endrija Cekicija prišla do popolnega preobrata. Tokrat prvo ime Olimpije je najprej zadel v 51. minuti, nato pa po protinapadu še v 76.

Rudar je tako ostal brez pomembnih točk v boju za obstanek, Olimpija pa je na drugem mestu že nekaj časa zelo varna.