Olimpija na generalki boljša od Partizana

Prva liga 6. Jul 201922:21 > 22:26
NK Olimpija/SPS

Olimpija se je na zadnji pripravljalni tekmi pred novo sezono v Stožicah pomerila s Partizanom in slavila z minimalnih 1:0. Za zmaje je bila to zadnje prijateljska preizkušnja pred začetkom sezone, ko bodo v četrtek v Stožicah v 1. krogu kvalifikacij za Evropsko ligo gostili Rigas (20:00 na SK 1).

V prvi polovici prvega polčasa so imeli pobudo gostje, pri katerih je bil še posebej razpoložen Ožegović. Ta je v 20 minutah trikrat streljal proti vratom, vendar je bil vselej nenatančen.

Domačim navijačem je znova zastal dih v 33. minuti, ko so zmaji izgubili žogo na svoji polovici, Soumah je sam stekel proti vratom, a se je Njec Vidmar izkazal z odlično obrambo.

Ljubljančani so zapretili v tretji minuti sodniškega dodatka, ko se je Putinčanin odločil za strel z razdalje, a žogo poslal prek vrat.

Drugi polčas se je za Olimpijo začel udarno. Rezervist Endri Cekici je po manj kot dveh minutah na zelenici dvakrat sprožil proti vratom Partizana, a je bil Stojković na pravem mestu. V 49. minuti je imel priložnost še Brkić, a je gostujoči vratar ustavil tudi ta strel.

Oba trenerja sta v nadaljevanju opravila številne menjave in osvežila svoji moštvi. Nato pa odločilni trenutek srečanja v 76. minuti in lepo preigravanje Tomića, ki ga je gostujoča obramba v kazenskem prostoru zaustavila s prekrškom. Odgovornost za strel je prevzel Cekici in žogo poslal v desni kot za vodstvo z 1:0.

V zaključku tekme je bila podjetnejša Olimpija. V 84. minuti je Tomić streljal prek vrat, minuto kasneje pa je poskus Vukušića ustavil gostujoči vratar.

Zmaji so minimalno vodstvo zadržali do konca in pripravljalno obdobje sklenili z zmago.

Olimpija bo tekmovalno sezono začela v četrtek, 11. julija, ko bo v prvem krogu kvalifikacij za Evropsko ligo v Stožicah gostila Rigas. Dvoboj si oglejte v živo na SK 1.