Hotić in Radić za delitev točk ob jezeru

Prva liga 20. Jul 201922:21 > 22:37

Maribor je na "predvečer" pomembne evropske preizkušnje proti švedskemu AIK-ju na domačem prizorišču iztržil prvo točko v pravkar začetem DP. Ta je velikansko razočaranje saj so aktualni prvaki skoraj 80 minut tekme vodili.

V 11. minuti je nekoliko z desne strani proti golu Velenjčanov sprožil Dino Hotić in skoraj raztrgal mrežo “knapov” za 0:1, kar je bil tudi rezultat polčasa. Gostje so bili cel prvi del srečanja pdjetnejši, Hotić bi v 38. minuti skoraj znova zadel iz podobnega položaja kot pri golu, a se je tresel le zunanji del mreže.

V drugem polčasu je bil za velenjski gol spet najbolj nevaren Jasmin Mešanović, domači so si prvo resnejšo priložnost na tekmi imeli šele v 61. minuti prek Žige Škofleka, a je dobro posredoval današnji kapetan na golu vijoličastih, Jasmin Handanović.

Težave na vidiku prvakov so se pojavile, ko je Rok Kronaveter najprej dobil rumeni karton, potem pa zaradi ugovarjanja še rdečega. Maribor se je z igralcem manj nekoliko manj udejstvoval v napadu, a bil še vedno nevaren, v 91. minuti pa prejel gol za končnih 1:1.

Poleg tega, da bodo imeli v vodstvu prvakov verjetno marsikaj za povedati čez vprašljivi rumeni karton Kronavetru, bo tema pogovorov zagotovo tudi domnevni prepovedan položaj ob zadetku, ki je sicer delo Luke Lovenjaka in strelca Dominika Radića.

Maribor ima po dveh tekmah novega prvenstva le točko, Rudar je pri dveh. V popoldanski tekmi je Sežana doma z 1:0 ugnala Celje. Edini gol za domače je v 37. minuti dosegel Leon Sever.