Hat-trick Velikonje, Koper zapravil dva gola

Prva liga 27. Jul 201921:50 > 21:53
ND Gorica

V soboto se je začela nova sezona 2. SNL, v kateri se bosta za napredovanje borila tudi dva nekdanja slovenska prvaka. Koprčani so sezono začeli z remijem proti Krki, Gorica pa je bila s 4:1 boljša od Beltincev. Naslednjo nedeljo ob 17:30 v živo na SK 3 prekmurski derbi med Beltinci in Nafto.

Sezono sta z neposrednim prenosom na Sportklubu odprla Krka in Koper, že v sedmi minuti pa je padel prvi letošnji zadetek v 2. SNL, pod katerega se je podpisal Dare Vršič. Nekdanji zvezdnik Olimpije in Maribora je zabil pravi evrogol in hitro potrdil domneve, da bo med osrednjimi protagonisti letošnje sezone. Koprčani so v 49. minuti podvojili prednost (Šolaja), kljub temu pa domov odšli samo s točko, saj sta Kim in Pavič poskrbela za povratek domačih in končni izid 2:2.

Veliko bolje so sezono odprli Goričani, ki bodo zaradi prenove svojega stadiona prvih nekaj tekem odigrali v Ajdovščini. Beltinci niso bili kos gostiteljem in se domov vrnili s porazom 1:4. Etien Velikonja je dosegel tri zadetke (dva iz bele točke), enega Volarič, častni zadetek za goste, ki so sicer povedli in vodili do 49. minute, pa je dosegel Mauko.

Krško in Radomlje sta se v zanimivem obračunu razšla brez zmagovalca (3:3), Fužinar je doma z 2:0 odpravil Dob, Jadran je bil s 3:1 boljši od Drave, prav tako je Nafta z enakim izidom odpravila Brežice, Bilje pa so v gosteh z minimalnih 1:0 odpravile Rogaško, v nedeljo bo na sporedu še dvoboj med Brdi in Dravogradom.