Mura in Maribor sta se razšla z delitvijo točk

Prva liga 3. Avg 201922:30 > 23:02
NK Maribor/Grega Wernig

Na Fazaneriji je Amadej Maroša Muro v 1. polčasu (27') popeljal v vodstvo z 1:0, Milec (70') je v drugem polčasu dosegel zadetek za izenačenje in postavil končni rezultat 1:1. Enak rezultat tudi v Kidričevem, jutri Tabor - Domžale in Olimpija - Triglav.

Fazanerijo so popoldanske nevihte dodobra namočile, pogoji za igro so bili močno oteženi. Darko Milanić je po evropskih preizkušnjah in napornem ritmu spočil Mitjo Vilerja, Blaža Vrhovca in Sašo Ivkovića.

Začetek je pripadel murašem, ki so bili nekoliko živahnejši in podjetnejši. Prvi je bil resneje ogrožen Kenan Pirić, a je strel Luke Bobičanca v 10. minuti nekako uspel ukrotiti. V 28. minuti so črno – beli prišli do vodstva z 1:0. Luka Bobičanec se je tokrat znašel v vlogi podajalca, njegov predložek je našel Amadeja Marošo, ki je kaznoval neodločnost vijoličaste obrambe in domačine povedel v vodstvo z 1:0. Amadej Maroša je zapretil še enkrat, po poizkusu Luke Bobičanca se je stresel tudi okvir mariborskega gola, a se mreža Kenana Pirića v prvem delu igre ni več zatresla. Mreža Matka Obradovića je ostala nedotaknjena.

V drugem polčasu so prvi zapretili Mariborčani, strel Jasmina Mešanovića je zadel Žigo Kousa. Aleks Pihler je bil v 56. minuti blizu izenačenja, a so njegove “škarjice” zletele mimo gola. Vstopa Andreja Kotnika in Dine Hotića sta še poživila mariborsko igro v napadu. Denis Klinar je po prodoru žogo poslal v kazenski prostor. Na oddaljenejši vratnici je na njo prišel Dino Hotić, ki jo je pripravil za Martina Milca, ta pa jo je z močnim in natančnim udarcem z roba 16-m prostora poslal v mrežo Mure. Vijoličasti so nato krenili po zmago, a je zadnji sodnikov žvižg rešil Muro.

Mura je osvojila 5. točko, Maribor pa 3. v novi tekmovalni sezoni. Že v popoldanskem terminu sta se v Kidričevem z istim rezultatom razšla tudi Aluminij in Rudar (Luka Štor 28′, Rijad Kobiljar 58′). Jutri ob 17:30 na Rajku Štolfi v Sežani gostujejo Domžale, ob 20:15 krog zapirata Olimpija in Triglav v Stožicah.