Kelhar zapušča Olimpijo!

Prva liga 21. Dec 201618:44 > 18:44
NK Olimpija Ljubljana

Začela se je zimska prenova Olimpije. Kot prvi je ljubljanski klub zapustil izkušeni branilec Dejan Kelhar, ki odhaja v turški Sivasspor.

Po včerajšnji prvi okrepitvi, Olimpija je postala močnejša za nadarjenega makedonskega vezista Daniela Avramovskega, so danes Ljubljančani potrdili prvi odhod. Iz zmajevega gnezda se poslavlja izkušeni osrednji branilec Dejan Kelhar.

32-letni Brežičan ima ogromne zasluge za lanski uspeh, ko so nogometaši Olimpije po sušnih 21 letih vrnili naslov državnega prvaka v prestolnico. Kelhar se seli v Turčijo k Sivassporju, ki trenutno zaseda 2. mesto v tamkajšnji drugoligaški konkurenci.

»V prvi vrsti želim poudariti, da je Dejan Kelhar eden najbolj vzornih nogometašev, zaradi česar si je omenjeni prestop v enega od najbolj urejenih klubov v Turčiji nedvomno tudi zaslužil. To je obenem sporočilo za vse ostale izkušenejše nogometaše, ki so Olimpiji, podobno kot Dejan, s svojim vzornim odnosom do dela in kakovostnimi igrami na zelenici dali veliko, in bodo tako imeli enako možnost, da si zagotovijo donosno pogodbo v tujini. Prepričan sem, da bo Dejan tudi v Turčiji pokazal svoje kvalitete,« je po slovesu sedaj že nekdanjega branilca Olimpije povedal športni direktor kluba Ranko Stojić.

Dejan Kelhar se je z omenjenim turškim drugoligašem dogovoril za sodelovanje do konca te sezone z možnostjo podaljšanja.