Slobodan Vuk iz Domžal v Tromsø

Prva liga 4. Jan 201718:34 > 18:49

Najboljši strelec Domžal v zgodovini kluba Slobodan Vuk danes uradno ni več član dvakratnih državnih prvakov. Strelec osmih golov v letošnji sezoni se seli na Norveško, v Tromso. Pred njim sta iz Domžal odšla že Marko Alvir in Lucas Horvat.

Napadalec, ki je šest let nosil dres Domžal, ima za seboj najboljši jesenski del sezone v svoji karieri. Dosegel je osem golov in je skupaj z Markom Alvirjem, ki je predzadnji dan minulega leta prestopil v praško Slavio, najboljši strelec ekipe v letošnji sezoni. Od kluba se poslavlja tudi Lucas Horvat, ki si bo odslej kruh služil pri klubu Ozkhetpesa iz Kazahstana.

Izjemnemu strelskemu izkupičku je dodal še šest podaj: Za Slobodanom je najboljših nekaj mesecev v karieri. Stvari je naposled uspel postaviti na svoje mesto in izpolniti velik potencial, ki ga je imel ves čas v sebi. Končno so se ga izognile tudi poškodbe in rezultat je na dlani, je o preporodu Vuka v letošnji sezoni povedal športni direktor Matej Oražem.

Vuk je ob Kamniški Bistrici zbral 137 tekem, od tega 120 v državnem prvenstvu, letos je izpustil le dve prvenstveni tekmi. “Vsekakor se odškodnina ne more primerjati z nekaterimi drugimi prestopi, vendar gre pri Slobodanu vendarle za nekoliko starejšega igralca, ki še nima izkušenj z igranjem v tujini. Po drugi strani pa je odškodnina višja kot je bila v podobnih primerih v preteklosti in to kar za precej, je za uradno spletno stran Domžal dodal Oražem.

Vuk se bo novemu klubu, ki je norveško prvenstvo lani končal na 13. mestu, priključil po opravljenih obveznostih v slovenski reprezentanci. Ta se bo v Abu Dhabiju pomerila s Savdsko Arabijo in Finsko