Bravurozna generalka "vijolic" pred bolgarskim izzivom

Prva liga 25. Avg 201921:26 > 21:54
Twitter/NK Maribor

Slovenski prvaki se po evropsko jesen odpravljajo s pozitivni občutki in nabrušeni po gladki zmagi nad drugim ljubljanskim prvoligašem. Varovanci Darka Milaniča so v Ljudskem vrtu s 4:0 odpravili NK Bravo. Maribor je po nepopolnem sedmem z 9 točkami krogu na šestem mestu.

Novinec v ligi se je v hramu slovenskega nogometa dobro znašel le prve pol ure, imel celo nekaj protinapadov za to, da načne mrežo “vijolic”, a pri usodnem v 40. minuti jih je teplo dejstvo, da se je preveč njihovih mož odpravilo čez sredino terena.

Na levi strani je po podaji Roka Kronavetra pobegnil Rudi Požeg Vancaš, pretekel branilca in podal v sredino, kjer je v skladu s svojim slovitim priimkom zaključil Luka Zahović. Napadalec prvakov je vratarja premagal s peto in poskrbel za enega izmed najlepših trenutkov 7. kroga Prve lige.

Da bo Požeg Vancaš verjetno kar prvo ime srečanja, je belokranjski “blisk” poskrbel v 50. minuti, ko se je nekoliko z leve odločil za strel s kakšnih 20 metrov od vrat Ljubljančanov ter od vratnice zadel za 2:0. Ko so domači le dve minuti kasneje zadeli ob pomoči Darka Zeca (avtogol), je bil duel odločen.

Obrambo Brava so Mariborčani do konca še enkrat izigrali. “Ofsajd” zanki se je v 90. minuti lepo izmuznil Marcos Tavares, prodrl po desni, se znašel 1 na 1 z vratarjem ter s strelom v daljši kot vratarja belo-rumenih postavil končni izid. To je že 150. gol za Brazilca v Prvi ligi!

Senco na zmago meče le poškodba Špira Peričića, ki ga je tokrat v 2. polčasu nadomestil Denis Klinar. Nekdanji član Mure bo verjetno manjkal tudi v četrtek, ko Maribor lovi vozovnico za evropsko jesen. V Ljudski vrt prihaja bolgarski prvak Ludogorec, s katerim so vijoličasti na prvi tekmi odigrali 0:0.

Srečanje, ki bo pokazalo, ali so slovenski prvaki zreli za uvrstitev v skupinski del UEFA Evropske lige, si boste s studijskim delom lahko ogledali na televiziji Sportklub!