Nemanja Mitrovič v Mariboru namesto Ivkoviča?

Prva liga 27. Avg 201919:16 > 19:38
NK Olimpija/SPS

V Mariboru je v zaključku prestopnega roka zelo pestro, predvsem na branilskih položajih. Potem, ko se je Saša Ivkovič preselil v ZAE naj bi sedaj kot zamenjava zanj v Ljudski vrt prišel nekdanji kapetan in ljubljenec navijačev Olimpije Nemanja Mitrovič.

Jasno je, da bo Maribor zapustil glavni steber obrambe Saša Ivkovič, ki se bo preselil v Združene arabske emirate, natančneje v klub Baniyas, slednji naj bi vijoličastim plačal skupno kar 1,5 milijona evrov. Ivkovič pa naj bi Ljudski vrt zapustil šele po četrtkovi tekmi playoffa za Ligo Evropa proti Ludogorcu.

Za še večjo “bombo” pa naj bi poročanju številnih medijev poskrbel Zlatko Zahovič, ki naj bi že našel zamenjavo za srbskega branilca. In sicer bo to nekdanji ljubljenec ljubljanskega občinstva in občasni slovenski reprezentant Nemanja Mitrovič, ki je bil nekdaj tudi kapetan Olimpije.

26-letni osrednji branilec je Ljubljano zapustil poleti 2017, takrat se sicer predvsem s predsednikom Milanom Mandaričem ni razšel v najlepših okoliščinah. Podal se je na Poljsko k ekipi Jagiellonia, kjer je bil dolgo časa zelo pomemben člen v obrambi, potem pa se je vse skupaj spremenilo. Vse to je izkoristil prekaljeni “stari maček” Zahovič, ki naj bi med vijoličaste zvabil osrednjega branilca. Uradna potrditev naj bi prišla zelo kmalu.

Med tem so se na facebooku že odzvali navijači Olimpije, ki Mitroviču morebitnega odhoda v Maribor ne bodo oprostili.