Gnezda Čerin v Nürnberg

Prva liga 2. Sep 201921:14 > 21:40
NK Domžale/spletna stran

Član Domžal in mladi slovenski reprezentant Adam Gnezda Čerin se je v zadnjih trenutkih prestopnega roka preselil v Nemčijo, kjer bo okrepil vrste Nürnberga.

20-letni Idrijčan je v Domžale prispel iz ljubljanskega Brava tik pred sezono 2014/15, v zadnjih letih pa je v vseh starostnih kategorijah domžalskega kluba odigral več kot 150 dvobojev.

Reprezentant Slovenije do 21 let je v dresu članskega moštva Domžal zbral 66 tekem, na katerih je dosegel 9 zadetkov. Prvi nastop v rumenem je Gnezda Čerin zabeležil  23. julija 2017 na srečanju s Celjem, zadnjega pa v nedeljo, ko je v domačem Športnem parku gostoval Maribor.

Moštvo 1. FC Nürnberg, ki na jugu Nemčije domuje v mestu Nürnberg, tekmuje v drugi Bundesligi. Po uvodnih petih tekmah nove sezone se s sedmimi osvojenimi točkami nahaja na devetem mestu omenjenega tekmovanja, Gnezda Čerin pa je postal njihova zadnja okrepitev poletnega prestopnega roka, ki se zaključi danes. Športni direktor Domžal Matej Oražem točnega zneska, ki so ga za Gnezda Čerina plačali Nemci, ni želel razkriti, je pa potrdil da gre za milijonski posel.