SK1 ob 16:30 uri: Koper – Maribor

Prva liga 18. Sep 201914:27 > 14:58
www.nk-koper.si

Ali lahko Koper v 1/8 finala Pokala NZS preseneti Maribor? Odgovor na vprašanje s koprske Bonifike tudi v neposrednem TV prenosu na SportKlubu 1, ki se bo začel ob 16:30 uri. Studijski del z gosti še pol ure prej (16:00).

“Lepo se bo vrniti na Bonifiko, zelo privlačna tekma je pred nami, v različnih pogledih kot prvenstvena, prvoligaška. Po ambientu stadiona, ugledu nasprotnika, igralcih, trenerju. Igramo proti moštvu, ki ga dobro poznamo in bo verjetno kmalu spet v prvoligaški družbi. Koper za nas ni neznanka. Čaka nas tekma, ko bo proti moštvu z izkušnjami in tehničnim znanjem treba igrati zelo dobro, da bi nadaljevali zmagovito serijo, saj nasprotnik vidi svojo veliko priložnost. Ta pokalni obračun bo za njih nekaj posebnega, zato se ga bomo lotili temeljito, s popolno osredotočenostjo,” pred dvobojem za četrtfinale pokalnega tekmovanja pravi trener vijoličastih Darko Milanič.

V mariborskem taboru so pokalni obračun z drugoligašem vzeli zelo resno. Na Obalo so, podobno kot pred daljšimi prvenstvenimi potovanji, odšli že dan prej. Nasprotnika v 1/8 finala Pokala NZS so opisali kot prvoligaško moštvo z ambicijami, ki ga zelo spoštujejo, a bodo v dvoboj z njim krenili odločno.

“Ogledali smo si njihove tekme, individualno kvaliteto poznamo, prav tako preostale značilnosti. Vršič, Galešić in Štromajer imajo veliko vlogo v ofenzivnem delu, dovolj je izkušenj v obrambi in izkušenj trenerja. Vse to je dobrodošlo v naši pripravi na tekmo, ko jih želimo pripraviti do tega, da bodo morali početi nekaj, kar jim ni všeč. S koprske strani tokrat pričakujem podobno predstavo kot v nedeljo proti Radomljam, ko so ‘trenirali’ za pokalno tekmo, z bolj zaprto postavitvijo in izredno dobrimi protinapadi. Pripravili bomo našo strategijo. Ne dvomim, da je pripravljenost na naši strani. Zato bo zelo pomembno, da bomo imeli tempo v igri. Cilj bo, da jih utrudimo in ne dovolimo, da izrazijo svojo individualno kvaliteto,” je še dodal mariborski strateg, ki danes ne bo mogel računati na usluge poškodovanih Martina Milca in Žan Kolmaniča ter Aleksandra Rajčevića, ki je po poškodbi že opravil nekaj treningov, a za tekmovalne napore še ni pripravljen.

Obračun Kopra in Maribora si boste lahko v neposrednem TV prenosu ob 16:30 uri ogledali tudi na 1. programu Sportkluba. Studijski del z gosti se bo začel že pol ure prej (16:00).