Mauro Camoranesi je novi trener Tabor Sežane!!!

Prva liga 3. Jan 202021:09 > 21:12

Mauro German Camoranesi je novi trener članske ekipe Taborja iz Sežane. 43-letni, v Argentini rojeni Italijan, je podpisal pogodbo do junija 2021. Dosedanji trener Almir Sulejmanović pa bo prevzel vlogo prvega pomočnika.

Mauro Camoranesi, nekdanji svetovni prvak z Italijo in nekdanji igralec Juventusa je postal novi trener slovenskega prvoligaša Taborja iz Sežane. Pred nekaj dnevi se je razširila govorica, da bo postal trener Sežancev, danes pa je vse skupaj postalo tudi uradno.

43-letni, v Argentini rojeni Italijan, je s Taborjem podpisal pogodbo do junija 2021. Dosedanji trener Almir Sulejmanović pa bo prevzel vlogo prvega pomočnika ekipe.

Camoranesi je nekdanji superzvezdnik italijanskega nogometa, ki je kariero igralca končal leta 2014 in se takoj podal v trenerske vode. Nekdanji italijanski reprezentant in dolgoletni član stare dame je do danes vodil Coras de Tepic, mehiškega drugoligaša. Nato je preskočil v prvo ligo, kjer je vodil Tigres, na klopi katerega pa ni uspel navdušiti. Nazadnje je vodil ekipo Cafetereos de Tapachula, od leta 2018 pa je strokovni komentator Serie A pri ponudniku DAZN.

Camoranesi je v svoji igralski karieri osvojil ogromno lovorik. Gre sicer za igralca rojenega v Argentini, ki pa je zaradi svojih predhodnikov dobil italijanski potni list in glavnino kariere preigral na Apeninskem polotoku. Z Italijo je leta 2006 postal svetovni prvak.