Milec podaljšal z Mariborom: Moj klub, moje mesto

Prva liga 15. Jan 202012:14 > 12:19
NK Maribor/Drago Wernig

Martin Milec je z aktualnimi slovenskimi prvaki NK Maribor podaljšal pogodbo vse do leta 2022. V dresu Maribora je odigral že 196 tekem.

“Zelo sem vesel podaljšanja pogodbe. Vedel sem, da si želim nadaljevati kariero v najljubšem okolju. Če bo le mogoče in bo zdravje ter seveda moje igre omogočale, bi rad ostal še dlje. Tudi po izteku te pogodbe. Tako dolgo, da bi že imeli na dresu nad klubskim grbom dve zvezdici… Vemo, kaj se pričakuje od mene in od ekipe. Prvi skupni naslednji cilj je le eden, osvojiti naslov prvaka,” pravi 28-letni Martin Milec, ki je bil tudi na zadnjem seznamu selektorja slovenske reprezentance.

“Nisem prvič podpisal, prav tako nisem prvič podaljševal pogodbe, toda občutki so vedno posebni. Lepo je, ko dobiš predse pogodbo, ko podpišeš… To je moj klub, moje mesto. Tukaj sem doma, igram v klubu, za katerega navijam že od otroških let in res sem ponosen, da bom tudi v prihodnje del vijol’čne zgodbe.”

Ob novih zmagah in dopolnitvi klubskih vitrin prevladuje še ena želja: da bo v novem obdobju manj smole: “Tista težja poškodba z daljšo odsotnostjo me je oddaljila od forme, ki si jo želim in si jo želimo vsi skupaj. Zato je prva želja v 2020 bila, da bi ostal zdrav. Te priprave so najpomembnejši del celotnega leta, ne samo spomladanskega dela. Upam, da bom oddelal vse aktivnosti do konca brez zapletov in dosegel nivo igro, ki si ga želim. Tisti, ki smo že dolgo tukaj, smo že vajeni takšnega ritma. Vemo, kako se dela, kakšne so zahteve. Začeli smo dobro, z veliko energije. Po uvodnih dneh v Ljudskem vrtu bo zdaj že čas za spremembo lokacije, naprej v Moravske Toplice, nato v Turčijo in potem bo že čas za prvo tekmo. Za derbi, ki ga želimo dočakati v optimalnem stanju.”