Maksimenko iz Olimpije na Japonsko

Prva liga 20. Jan 202012:25 > 12:30
NK Olimpija Ljubljana

Medtem ko v klubu čakajo na morebitne nove lastnike, se od Olimpije poslavlja latvijski branilec Vitalijs Maksimenko, ki bo kariero nadaljeval v drugi japonski ligi.

Do sporazumne prekinitve pogodbe med Olimpijo in Vitalijsem Maksimenkom bo prišlo, v kolikor bo 29-letni nogometaš uspešno opravil zdravniški pregled. Latvijec bo v naslednjih dneh odpotoval na Japonsko k drugoligašu Omiyi Ardiji in z njim v primeru, da bo brez težav prestal pregled, tudi sklenil pogodbo.

Latvijski reprezentant je bil član Olimpije od julija 2018, nastopil je na 52 tekmah in dosegel dva gola, klubu pa je v pretekli sezoni pomagal do pokalne lovorike.

“Maksimenku se zahvaljujemo za njegov doprinos klubu in mu želimo vso srečo v nadaljnji karieri,” so ob tem še zapisali Ljubljančani.