PLTS: Knapi ob jezeru pogasili zmajev ogenj

Prva liga 29. Feb 202014:59 > 15:32
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je po treh tekmah spomladanskega dela osvojila samo dve točki. Po domačem porazu s Triglavom so zmaji ob jezeru dosegli samo remi, srečanje se je končalo z 1:1 (0:1).

Aktualni podprvaki so bili v prvem polčasu precej bolj aktivno vključeni v napadalne akcije in v 39. minuti premoč kronali z zadetkom. Stefan Savić je pobegnil po desni strani, prehitel Aljaža Krefla in v sredini našel Endrija Cekicija, ki je žogo po tleh spravil v mrežo.

Kljub terenski premoči v drugem polčasu Olimpija pobude ni znala kronati z novim zadetkom. Nasprotno! V 65. minuti je nesporazum v obrambi Ljubljančanov najbolje izkoristil hrvaški vezist pri Rudarju, Marko Ćosić in žogo spravil pod prečko za izenačenje.

Vratar gostov Nejc Vidmar se je sodniku sicer pritožil, da je bil nad njim storjen prekršek, a saj veste, tudi če ga je nekdo oviral, VAR v Prvi ligi zaenkrat še ni v praksi.

Trener Olimpije, Safet Hadžić, je takoj odreagiral in v igro namesto Vitje Valenčiča poslal nekoliko načetega Luko Menala, igra je stekla, tudi Rudar pa je imel v 73. minuti prek Mića Kuzmanovića lepo priložnost za vodstvo. Vidmar je žogo odbil v kot.

S točko pri Olimpiji nikakor ne morejo biti zadovoljni. Prvič zato, ker so danes vendarle pokazali več od nasprotnika in drugič zato, ker jih največji rival, Maribor, lahko že v tem krogu prehiti vkolikor bodo vijoličasti danes ugnali Tabor.

Rudar “bivakira” pri dnu lestvice in ima po 23 krogih devet točk ter je še zmeraj brez zmage. V naslednjem krogu knapi gostujejo pri Muri (sreda), Olimpijo pa že v torek pričakuje Aluminij.