Milanič po porazu z Bravom odstopil

Prva liga 7. Mar 202019:12 > 19:17
Darko Milanič ni več trener Slovana iz Bratislave. Foto: Getty Images

Darko Milanič je po drugem zaporednem porazu Mariboru odstopil z mesta trenerja slovenskih prvakov. V 25. krogu PLTS je ob protestih Viol v Ljudskem vrtu veliko zmago z 2:1 slavil ljubljanski Bravo. Aluminij je z zmago proti Domžalam na drugem mestu prehitel vijoličaste.

Povezano

Rekel bom samo eno stvar, po moje je prišel trenutek, ko to moram narediti. Pred par trenutki sem direktorju naznanil, da dajem odstop. Izredno ponosen sem, kar sem doživel v klubu. Čutim se odgovornega, ne pa krivega,” je ob odstopu z mesta trenerja Maribora dejal Darko Milanič in dodal: “Verjamem, da bi pozitivne spremembe dale moštvu pozitivno energijo, ki jo nujno rabi.”

Za nogometaši Maribora je peklenskih osem dni, v katerih so na treh tekmah osvojili vsega eno točko (ob porazu z Bravom so klonili še v Celju, proti Taborju pa prišli do točke) in ostali brez doseženega zadetka. Olimpija bi ob morebitni zmagi proti Muri prednost povišala na sedem točke, aktualne prvake pa so zahvaljujoč zmagi proti Domžalam prehiteli tudi nogometaši Aluminija.

Že uvertura v obračun za Maribor ni bil najboljša, saj se je še pred prvim sodnikovim žvižgom znova poškodoval Martin Milec, ki ga je na desnem boku vnovič zamenjal Špiro Peričić. V 14. minuti so maloštevilni gledalci pod Kalvarijo doživeli prvi šok, ko je iz najstrožje kazni zadel nekdanji slovenski reprezentant Luka Žinko. Kmalu po vodstvu Ljubljančanov so Viole protestno zapustile tribuno, nato se vrnile in znova zapustile svoje mesto. Na igrišču medtem še naprej prav nič ni šlo po načrtih vijoličastih. V 28. minuti je še drugi rumeni karton karton dobil Luka Koblar, Roko Baturina pa je v 41. minuti v obračunu “iz oči v oči” rutinirano matiral Kenana Pirića.

Domači so v drugem polčasu ob igralcu manj poizkušali priti do preobrata, vendar so mrežo gostov prvič zatresli šele v 91. minuti, ko je po podaji Reneja Miheliča svoj drugi letošnji zadetek dosegel kapetan Marcos Tavares.

Bravo je ob treh zmagah spomladi še dvakrat remiziral in je z 11 točkami najuspešnejša ekipa drugega dela prvenstva. Maribor je klonil šestič v sezoni, tretjič pred svojimi navijači.

Aluminij poglobil krizo Domžal
Tudi v Domžalah preživljajo vse prej kot lepe čase, saj ravbarji v spomladanskem delu ostajajo pri eni sami osvojeni točki. Razigrani Aluminij je ob Kamniški Bistrici slavil s 3:1, poglobil krizo Domžal, na lestvici pa prehitel Maribor. Za zmago ekipe iz Kidričevega so zadeli Tilen Pečnik, Nemanja Jakšić in Luka Štor, častni zadetek za domače je v 93. minuti dosegel Zeni Husmani.