Koper in Radomlje začela s točko

Prva liga 7. Mar 202019:57 > 20:04
FC Koper/Facebook

Na uvodni tekmi spomladanskega dela 2. SNL je pozimi znova močno prenovljena ekipa Drave gostila Lendavčane, ki so se po golu v drugem polčas veselili treh točk. Brežičani so z remijem na Bonifiki poskrbeli za presenečenje kroga, Radomljani in Ravenčani pa so se razšli brez zmagovalca.

Povezano

Za prvo presenečenje kroga so s sobotnim remijem na Bonifiki poskrbeli Brežičani. Četa Simona Sešlarja je v zaključku jesenskega dela sezone že dokazala, da sila stežka prejema zadetke, Posavci pa so se s čvrsto postavitvijo predstavili tudi v Kopru. Prvi polčas se je končal z začetnim rezultatom, Brežičani pa so v 53. minuti, po drugem rumenem kartonu, izgubili Petra Dodiga. Tudi z igralcem manj so poskrbeli po uri igre poskrbeli za hladen tuš, v polno je meril posojeni up Olimpije Adam Jakupovič. Gostje so sicer vodili zgolj pet minut, pod izenačujoči zadetek se je v 68. minuti podpisal Edi Baša, izid pa se v nadaljevanju tekme ni več spremenil.

Gorica bo imela jutri priložnost, da ujame rivala iz Bonifike, pomoči Brežic pa niso izkoristili Radomljani in Ravenčani. Dvoboj po jesenskem delu prvenstva tretje in četrte ekipe se je prav tako končal z izidom 1:1, pa čeprav so gostje povedli že v uvodni minuti. Ob debiju v dresu Fužinarja je bil uspešen Juš Štusej, ki ga je Korošcem odstopilo Celje. Gostitelji so izenačili sredi prvega polčasa, Uroša Poljanca je premagal Žan Nikolić. Okrog 300 gledalcev zatem ni videlo novih zadetkov, Radomlje so s 40 točkami tretje, Koper je zbral štiri več, Fužinar pa je s tremi točkami manj zdaj peti.

Z remijem se je končal tudi obračun začelja lestvice v Dravogradu. Zadnja ekipa lige je gostila Beltince. S točko so lahko po koncu tekme manj zadovoljni v gostujočem taboru, saj so Prekmurci dvakrat povedli, po golu Lovreja Kneževića pa so dobili prvi polčas. Korošci so z golom Jana Ferka izenačili v 64. minuti, a so Beltinčani štiri minute zatem znova vodili. Še drugič je udaril Knežević, a je sledil še hitrejši zadetek v izvedbi Dravograjčanov. Za deseto točko Dravograda je zadel Peter Kogelnik.

Pomembne zmage so se v dvoboju z Jadranom razveselili v taboru prenovljene Rogaške. Mrežo nekdanjega kluba je v 64. minuti načel Mateo Verunica, ki je še jeseni nosil dres Jadrana, pet minut kasneje pa je domačo prednost podvojil še en novinec Ivan Ptiček. Gostje iz Primorske so z golom Luke Stepančiča v sodniškem dodatku zgolj omilili poraz.

Primorski derbi v Biljah je pripadel Bricem, Vlado Badžim je tako dočakal prvo zmago po jesenski selitvi v Goriška Brda. Zmagovalca je v 78. minuti, po strelu z bele točke, odločil Rok Bužinel. Brda so z 19 točkami na 13. mestu. (vir: NZS)