Novak: Konkurenca pri Olimpiji številčna in močna

Prva liga 17. Feb 201714:01 > 14:05
NK Olimpija Ljubljana

Ob številnih tujih okrepitvah pri Olimpiji stavijo tudi na mlade upe, ki naj bi že v spomladanskem delu sezone dobili dovolj priložnosti, da opozorijo nase. Med tistimi, od katerih v Ljubljani veliko pričakujejo, sta predvsem Jakob Novak in David Tijanić.

Jakob Novak ni dopolnil še niti 19-let, David Tijanić je le nekaj mesecev starejši, a sta oba že nekaj časa del članskega moštva aktualnih prvakov. V Ljubljani pričakujejo, da bosta mladeniča hitro stopila v čevlje Mihe Zajca oziroma Andraža Šporarja. “Veliko lažji je preskok v člansko konkurenco, če imaš ob sebi nekoga, ki ti je generacijsko povsem blizu. Z Davidom se zelo dobro ujameva na igrišču, tudi zunaj njega sva dobra prijatelja, igrala sva skupaj v zadnjih dveh sezonah v mladinski konkurenci, kar nama danes pride še kako prav,” je ob koncu priprav Olimpije v Beleku dejal Novak in dodal: “V Beleku se odlično počutim. Tu imamo dejansko vse, kar si nek poklicni nogometaš le lahko želi. Od izjemnih pogojev za delo, sončnega in toplega vremena do kakovostnih nasprotnikov, ki služijo kot najboljša možna generalka pred nadaljevanjem državnega prvenstva. Čeprav smo dobili kar lepo število novih soigralcev, je vzdušje v moštvu od prvega dne priprav izjemno.”

Čeprav Novak spada v skupino najbolj nadarjenih nogometašev v Sloveniji, mu nasveti izkušenejših in starejših soigralcev pridejo še kako prav: “Mlajši del moštva je bil odlično sprejet od uvodnega dne naprej. Starejši nas načrtno usmerjajo in svetujejo v različnih situacijah tako na kot tudi zunaj zelenice. Vesel sem številnih priložnosti za igro, toda zavedam se, da me v prihodnje čaka še ogromno trdega dela. Konkurenca znotraj moštva je številčna in močna, tako da se mora vsak, ki goji kakršne koli ambicije za kaj več, maksimalno potruditi in včasih preseči meje trenutnih zmogljivosti.”

“Največja razlika med mladinsko in člansko konkurenco je med drugim tudi v tem, da se prag bolečine v različnih situacijah močno zviša. Čeprav v fizičnem smislu še nisem popolnoma razvit, sem se tekom priprav naučil postaviti zase, dobivati dvoboje s fizično močnejšimi soigralci, pri čemer mi nemalokrat priskoči na pomoč moje tehnično znanje, s katerim skušam prikriti nekatere slabosti,” je Tijanić navrgel nekaj primerjav med mladinskim in članskim nogometom in za konec skupaj z Novakom sporočil: “Prepričana sva, da v takšnem moštvu kot je naše, mlad nogometaš ne more zaostati v svojem razvoju.”