Pokal Slovenije bo poseben, a vseeno spektakularen

Prva liga 19. Maj 202018:18 > 18:45
NZS.si

Nogometna zveza Slovenije je v torek razkrila datume za nadaljevanje sezone, na Sportklubu pa smo se prav posebej razveselili dejstva, da vas bomo tudi letos lahko obdarili s finalom Pokala Slovenije.

NZS je razkrila, da bo zaključek spremenjenega pokalnega tekmovanja zaradi izrednih razmer gostil Nacionalni nogometni center Brdo. Polfinalni tekmi bosta na sporedu 9. in 10. junija, finale pa 24. junija.

Vse tekme boste lahko pospremili v družbi Sportkluba, naša ekipa pa vas bo do prvih tekem sproti obveščala tudi o dogajanju v štirih klubih, ki so še v konkurenci za zmago v letošnjem finalu. Ta bo vsekakor poseben, saj bo v njem zagotovo zaigral član 2. SNL.

V polfinale so se sicer prebili NŠ Mura, NK Aluminij, NK Nafta in NK Radomlje. Žreb je določil, da se bosta v polfinalu pomerili ekipi iz 2. SNL, Nafta in Radomlje, ter predstavnika PLTS, NK Aluminij in NŠ Mura.

Letošnje pokalno tekmovanje je hitro poskrbelo za dva šoka. Že v osmini finala sta se poslovila NK Maribor in NK Olimpija Ljubljana, ki sta izpadla proti Kopru oziroma Rudarju iz Velenja.

Nafta je na poti do polfinala izločila Šenčur, Krško in Rudar, Radomlje so bile boljše od Dobrovcev, Gorice in Celja, Aluminij je do polfinala premagal Odrance, Tabor Sežano in Koper, Mura pa Triglav in Domžale.

V prejšnji sezoni je finale Pokala Slovenije gostilo Celje, na Stadionu Z’Dežele pa smo bili priča večnemu derbiju med Mariborom in Olimpijo. Zeleno-beli so tekmo dobili z 2:1 in ubranili pokalni naslov, ki so ga sicer osvojili šestič v svoji zgodovini. Spomine na sijajen večer lahko obudite v spodnjem videoposnetku.