Prvoligaši opravili s prvimi pripravljalnimi tekmami

Prva liga 24. Maj 20209:53 > 10:01
NK Maribor/Grega Wernig

Tudi slovenski prvoligaši odštevajo dneve do junijskega nadaljevanja Prve lige Telekom Slovenije. Sedmerica klubov je soboto izkoristila za prvo pripravljalno preizkušnjo po prekinitvi prvenstva. Sergej Jakirović je na klopi Maribora debitiral z zmago.

NK Olimpija Ljubljana

Mariborčani so v Ljudskem vrtu gostili Nafto, ki je povedla po zaslugi nekdanje vijolice Alena Ploja. Štajerci so v dveurnem srečanju prišli do preobrata, pod zadetke gostiteljev pa so se podpisali Alexandru Cretu, mladinec Rok Maher in Felipe Santos.

Olimpija, ki je pred dnevi za vsaj pol leta izgubila Vitjo Valenčiča, se je v prvoligaškem obračunu pomerila z Aluminijem in iztržila minimalno zmago. Z bele točke je bil v drugem polčasu natančen Endri Çekiçi.

Domžale so z enajstmetrovko Janeza Piška odpravile Roltek Dob, bolj razigrani pa so bili nogometaši Brava. Ljubljančani so v mrežo tretjeligaša iz Grosupljega pospravili pol ducata zadetkov. V prvem polčasu so bili uspešni Martin Kramarič, Mustafa Nukić in Roko Baturina, v nadaljevanju so se gola razveselili še Aljoša Matko, Almin Kurtović in Žan Trontelj.

V prvoligaškem obračunu sta se pomerili tudi ekipi Mure in Rudarja, z izidom 4:2 pa so bili boljši Prekmurci. Za soboško zmago so zadeli Fejsal Mulić, Kai Cipot, Andrija Bubnjar in Kevin Žižek. Velenjčani niso razkrili strelcev.