Mandarić dirigentsko paličico zaupal Skenderju

Prva liga 19. Jun 202013:16 > 13:29
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaše ljubljanske Olimpije bo v zaključek prvenstva popeljal hrvaški trener Dino Skender: "Zame je to velika čast in izziv. Hvaležen sem predsedniku Milanu Mandariću, da mi je ponudil to možnost, da se izkažem, in upravičim zaupanje."

Dino Skender se v Ljubljano seli iz Osijeka, kjer je člansko ekipo v letu 2019 vodil dobro polovico sezone. Nogometni klub Osijek je to sezono končal na 3. mestu prve hrvaške lige, kar je največji dosežek v zgodovini kluba. Z letošnjim letom je Skender v Osijeku prevzel vlogo vodje mladinskega pogona, prav tako pa je v članski ekipi deloval kot pomočnik glavnega trenerja.

Zame je to velika čast in izziv. Hvaležen sem predsedniku Milanu Mandariću, da mi je ponudil to možnost, da se izkažem, in upravičim zaupanje. Olimpija je veliko ime v slovenskem nogometu, klub ima veliko dobrih nogometašev in mi lahko to prvenstvo zaključimo na najboljši način. Z ustreznim psihološkim pristopom in trdim delom bomo skušali čim prej odpraviti začasno krizo, ki je po moji oceni posledica spleta okoliščin,” je ob prevzemu trenerskega mesta pri Ljubljančanih povedal Skender.

Predsednik Milan Mandarić je ob podpisu pogodbe izpostavil, da od novega trenerja pričakuje, poleg uspešnega zaključka letošnjega prvenstva, predvsem nadaljnji razvoj vizije o pomenu lastne nogometne šole in afirmacije mladih nogometnih upov, brez katerih ni mogoče zagotoviti varne prihodnosti Olimpije.

Novega trenerja čaka veliko dela. S strani kluba bo imel vso podporo in ustrezne pogoje za delo. Pred nami so odločilni dnevi, moštvo je treba čim prej vrniti v normalno tekmovalno formo in nadaljevati zmagovalno pot do konca prvenstva. Potem pa se lotiti priprav na evropska tekmovanja,” je za konec dodal predsednik Mandarić.

Skender bo vodil petkov trening članskega moštva, na nedeljski tekmi proti Domžalam pa se bo prvič usedel na klop zmajev. Z njim sta v Ljubljano dopotovala še pomočnik glavnega trenerja Matko Novak in kondicijski trener Ivan Zorić.