Dino Skender na izhodnih vratih Olimpije!

Prva liga 27. Jul 202011:19 > 11:27
NK Olimpija Ljubljana

Sezone v PLTS je konec, med najbolj razočaranimi pa so zagotovo pri Olimpiji, ki je osvojila tretje mesto.

Predsednik Olimpije Milan Mandarić je za srbsko redakcijo Sportkluba razkril, da bo skoraj zagotovo podaljšal bivanje v slovenski prestolnici, zato je jasno, da je že začel razmišljati tudi o gradnji ekipe za novo sezono. Srbski poslovnež je v svoji karieri v nogometu doživel veliko lepih zgodb. Predvsem pri Leicester Cityju in Portsmouthu je postal junak, saj je kluba rešil propada. Mandarić se sicer rad spominja uspehov v preteklosti, trenutno pa je z mislimi le pri Olimpiji.

Tega se je lepo spominjati, a gre za preteklost. Trenutno me muči samo Olimpija. V tej sezoni smo naredili veliko napak, veliko je bilo zamenjav na klopi. Mislim, da so se tudi fantje nasitili vsega skupaj in to je nekaj, kar je potrebno v prihodnje popraviti.

Mandarić kljub nejasni prihodnosti v Ljubljani že razmišlja o tem, kaj je pri Olimpiji potrebno spremeniti, da se krivulja rezultatov znova obrne navzgor.

V vsakem primeru nam mora biti cilj, da pripeljemo izkušenega in uspešnega trenerja, ki bo imel pri vodenju ekipe proste roke, mi pa mu bomo povsem zaupali. Ob tem ekipa potrebuje vsaj štiri ali pet okrepitev. Ko rečem okrepitve, govorim o igralcih, ki bodo glavni v ekipi in bodo nosilci igre. Ne bo šlo za igralce, ki se bodo pri nas razvijali. Za kaj takega nimamo časa, saj smo Olimpija, ki mora biti vedno najboljša.

Predsednik Olimpije se v prihodnji sezoni niti malo ne boji Celja in Maribora…

Celju bi rad čestital za naslov, čeprav mislim, da niso na nivoju Olimpije. Zaradi tega je njihov uspeh še večji. Maribor ima veliko težav, a o njih ne bi govoril. Olimpija mora najprej premagati sebe, nato pa bo vse prišlo na svoje mesto.

Branilec Olimpije Macky Bagnack bo v prihodnji sezoni nosil dres Partizana, 25-letnik pa je po napovedi prestopa vidno padel v formi in bil krivec za več prejetih golov. To velja tudi za odločilno tekmo s Celjem, kjer je marsikdo prepričan, da je prav Bagnack zakuhal prvi gol, slabo pa je reagiral tudi pri odločilnem drugem. Milan Mandarić se je na vse to odzval z nasmehom na obrazu:

Kamerunec je dober igralec, o tem ni nobenega dvoma. Potrebuje samo „servis glave“, kar pa bo Savo zagotovo naredil.

Milan Mandarić trenutno živi na relaciji London – New York – Ljubljana, a ga to prav nič ne ovira.

Prihodnji teden grem v Združene države Amerike, kjer bom ostal deset dni, nato pa se hitro vračam, saj se že 12. avgusta pričenja nova sezona.

Zaenkrat je torej jasno kot beli dan, da Milan Mandarić in Olimpija še naprej ostajata z roko v roki.