Luka Zahovič odločil večni derbi v Ljudskem vrtu!

Prva liga 25. Feb 201712:06 > 12:30
rtvslo

Maribor in Olimpija sta na medsebojnem derbiju s spektaklom odprla spomladanski del prvenstva. Potem, ko golov v prvem polčasu gledalci na razprodanem Ljudskem vrtu niso videli, je Luka Zahovič v 51. minuti z diagonalnim strelom po napaki ljubljanske obrambe matiral vratarja Nejca Vidmarja.

V prvem polčasu so bili za odtenek boljši gostje iz Ljubljane, ki so neprestano vršili pritisk na mariborsko obrambo, ustvarili pa so si nekaj polpriložnosti. Eden nevarjenjših je bil novopečeni nigerijski napadalec Olimpije Nathan Oduwa, ki pa je nase opozoril predvsem z dvema teatralnima padcema, s katerima je želel prelisičiti glavnega sodnika Damirja Skomino in svoji ekipi priboriti najstrožjo kazen.

Olimpija si kljub dobri igri kakšnih resnejših priložnosti v prvi polovici prvega polčasa ni pripravila. Enako velja za Mariborčane, ki pa so nato v 32. minuti prvič resneje zapretili, ko je s 16 metrov Pihler prišel do žoge po darilu gostujoče obrambe, a streljal čez gol. Že nekaj minut pozneje je bilo zelo vroče na drugi strani igrišča. Danijel Miškić je z razdalje žogo poslal v naročje Jasminu Handanoviću.

V 39. minuti je zapretil hrvaši napadalec Benko, po predložku z leve strani je poskusil s ‘škarjicami’, a je meril previsoko. Jasmin Handanović pa se je izkazal predvsem v prvi minuti sodnikovega dodatka, ko je s panterskim skokom žogo odbil v kot po strelu Alexandra Cretuja.

Kmalu po začetku drugega polčasa, v 52. minuti, je branilec Cretu slabo posredoval pred lastnim kazenskim prostorom, nakar je do žogeprišel Luka Zahović, ki je z natančnim diagonalnim strelom v malo mrežico matiral vratarja Nejca Vidmarja.

Na krilih vodilnega zadetka na srečanju so Mariborčani v naslednjih minutah absolutno dominirali, medtem ko Zmaji odgovora niso našli. Goste je višjega zaostanka reševal predvsem vratar Vidmar, ki je preprečil zadetek Dareta Vršiča, eno priložnost pa je imel tudi še Luka Zahovič.

Olimpiji ni mogel pomagati niti trener Luka Elsner z menjavami, z vstopom rezervistov Daniela Avramovskega, Blessinga Elekeja in Jakoba Novaka se namreč situacija ni spremenila. Redko priložnost za Ljubljančane je v 92. minuti po predložku Dina Štigleca s strelom z glavo zapravil Mitrović.

Začetni enajsterici:

Maribor: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi, Viler, Bohar, Kabha, Pihler, Vršič, Novaković, Zahović.

Olimpija: Vidmar, Klinar, Mitrović, Ilić, Štiglec, Cretu, Miškić, Alves, Oduwa, Benko, Boateng.

Sodnik: Damir Skomina (Koper)

V tej sezoni sta se moštvi v prvenstvu pomerili že tretjič. Na prvi, šlo je za tekmo četrtega kroga, sta se ekipi na začetku avgusta razšli brez zmagovalca z izidom 1:1, na drugi (13. krog) sredi oktobra, je v Stožicah s 3:1 slavil Maribor.