Nocoj ob 18:30 V ŽIVO na SK 1: Krško – Dob

Prva liga 16. Avg 202012:29 > 12:35
Foto: NZS/Twitter

Drugoligaši imajo v uvodu prvenstva zgoščen spored. Večina klubov je v četrtek odigrala tekme prvega kroga, konec tedna pa je prinesel tekme drugega kroga. Po delno odigranem sporedu dvobojev se lahko z dvema zmagama pohvalijo Lendavčani in Ravenčani.

Danes popoldne se bodo udarili Brici in Beltinčani, v večernem terminu pa boste lahko na Sportklubu spremljali obračun Krškega in Doba.

Lendavčani so po četrtkovi zmagi v dvoboju s Krškim gostili ligaškega novinca iz Ajdovščine. Primorci so na najdaljše gostovanje sezone pripotovali s popotnico skalpa Drave. Gostitelji niso dopustili presenečenja, točke pa so ostale pod lendavskimi griči. Možje v modrem so povedli točno sredi prvega polčasa, ko je po predložku Körmendija z glavo v polno meril Meshack. Posojeni član madžarskega ZTE-ja je zadel že v prvem krogu, zmaga pa je bila potrjena v uvodu drugega polčasa. Gostje po kotu niso uspeli izbiti žoge, veliko zaslu za zadetek pa ima Vedran Vinko. Domači kapetan je sijajno prodrl po levi strani kazenkega prostora, nato pa pred golom našel povsem osamljenega Gergöja Bollo.

Drava je po porazu v Ajdovščini izgubila tudi s Fužinarjem. Srečanje je bilo zaradi prenove ptujske zelenice odigrano v Zavrču, obračun pa so bolje pričeli Ravenčani. Gostje so po golu Žana Florjanca dobili prvi polčas, po odmoru pa je sledil preobrat. V devetimi minuti nadaljevanja je izenačil Matic Marcius, Samuel Temitope pa je v 76. minuti zadel za vodstvo Drave. Veselje Ptujčanov ni trajalo prav dolgo, v praktično naslednjem napadu je za novo izenačenje poskrbel Matej Potokar, zgolj minuto po tem pa je Fužinarju nov komplet točk pristreljal izkušeni Tadej Trdina. Pri Fužinarju je bil v 90. minuti izključen Grubelnik, pri Dravi pa Temitope.

Bilje so že v lanski sezoni slovela kot ekipa, ki se bolje znajde na gostovanjih. Primorci so v krstni sezoni dve tretjini točk osvojili na gostovanjih. Črno-beli so v slogu minule sezone odprli tudi novo prvenstvo, po domačem porazu z Radomljami pa so presenetili Velenjčane. Knapi so že ob koncu prvega polčasa izgubili pordečelega kapetana Damjana Trifkovića, gostje pa so številčno premoč kronali v 68. minuti, ko je zadel Thomas Breganti. Štiri minute pred koncem rednega dela tekme je najstrožjo kazen izkoristil še Franci Perko, Velenjčani pa so v sodniškem dodatku le še znižali zaostanek. Po drugem rumenem kartonu je bil izključen Matija Pušnar, strel z bele točke pa je uspešno izvedel Sanjin Lelić.

Šmartno 1928 se je v 2. SNL vrnilo z visokim domačim porazom, četa Ramiza Smajlovića pa je pred gostovanjem v Radomljah strnila svoje vrste in presenetila domačo ekipo. Edini zadetek na tekmi je padel v 19. minuti, ko je Davida Šugića premagal Matevž Križnik. Šmarčani so po porazu z Dekani vknjižili prve točke, Radomljani pa so po zmagi v Biljah dobili dokaz, da jih v prihodnjih mesecih čaka zanimiva sezona.

V Dekanih sta se pomerili ekipi, ki sta sezono odprli z nasprotnim si izkupičkom. Jadran je v Šmartnem ob Paki vknjižil visoko zmago, Brežice pa so na domačem igrišču izgubile z Dobom. Tokratni obračun ni ponudil zadetkov, tekmeca sta si razdelila točkovni izplen, čeprav so Brežičani srečanje zaključili z deseterico igralcev. V 81. minuti je srečanje predčasno sklenil Tin Martić.

V večernem sobotnem terminu so se udarili nogometaši Krke in Triglava. Novomeščani so že v torek namučili ekipo Rudarja, v spopadu še z drugim lanskoletnim prvoligašem pa so dobro predstavo nadgradili še z rezultatom. Kranjčani se domov vračajo praznih rok in s tremi prejetimi zadetki. Gorenjci so si položaj otežili že v uvodni minuti, zgolj nekaj sekund po začetku tekme, ko so domači nogometaši izkoristili zaspanost v vrstah tekmeca. Za vodstvo Krke je zadel Kaheem Parris. Nadaljevanje prvega polčasa ni prineslo novih zadetkov, Dolenjci pa so med 58. in 61. minuto izkoristili novo črno luknjo Kranjčanov. V 58. minuti je po udarcu z desne strani kazenskega prostora zadel Luka Vešner Tičić, tri minute kasneje, po prekršku in izključitvi Žana Kumra, pa je najstrožjo kazen izkoristil Marko Huč. Gostje so v 87. minuti izpeljali hiter napad in po zaslugi Qendrima Hasanaja znižali zaostanek, a je ostalo zgolj pri častnem zadetku orlov.