Marič in Travner se vračata na Fazanerijo

Prva liga 25. Avg 202013:44 > 13:47
NŠ Mura

Mura bo v nadaljevanju sezone močnejša za dva povratnika na soboško Fazanerijo. Črno-beli so danes sklenili dogovor z Juretom Travnarjem in Luko Maričem.

Travner je na Fazaneriji igral že v sezonah 2011/12 in 2012/13, v tem času pa je za Muro 05 odigral 42 ligaških tekem in dosegel dva zadetka. Z nekdanjim soboškim klubom je nastopal tudi v kvalifikacijah za UEFA Evropsko ligo, na rimskem Olimpicu pa je zatresel mrežo Lazia. Izkušeni branilec se je pred tedni razšel s Celjem, se pridružil tretjeligaškemu Dravogradu, z Muro pa je sklenil enoletno pogodbo. Šimundža trenutno pogreša dva osrednja branilca, poškodovana sta Matic Maruško in Marin Karamarko.

V Mursko Soboto se vrača tudi mladi Marič. Gre za otroka kluba, ki je v uvodu sezone zablestel v dresu Beltincev in na treh tekmah dosegel tri zadetke. Sobočani so ga predčasno poklicali s posoje, nekdanji mladinec črno-belih pa je podpisal pogodbo do konca sezone 2022/23.

Ob tem velja dodati, da je svojo pogodbo z Muro še dodatno podaljšal nadarjeni Kai Cipot, ki bo črno-beli dres nosil vsaj do konca sezone 2023/2024.