Na trenersko klop Maribora prihaja legenda Juventusa?

Prva liga 31. Avg 202022:40 > 22:56
Sportklub Slovenija

Potem, ko se je vodstvo nogometnega kluba Maribor po porazu s severnoirskim Colerainom v 1. predkrogu Evropske lige sporazumno razšlo s trenerjem Sergejem Jakirovićem v javnosti krožijo različna imena, ki bi se utegnila usesti na klop vijolic.

Getty Images

V javnosti so se po tem, ko je postalo jasno, da Sergej Jakirović ni več trener Maribora začela pojavljati različna imena kandidatov, ki bi se utegnila usesti na klop 15-kratnega državnega prvaka. Kot možni nasledniki Jakirovića se omenjajo Slaviša Stojanović, Matjaž Kek, Dušan Kosič, Dejan Grabić ter Ante Šimundža, na hrvaškem pa so mediji prepričani, da se bo na klop usedel Igor Jovičević.

Toda naši viri so nam prišepnili, da je prva želja športnega direktorja Oliverja Bogatinova pravzaprav nekdanji odlični argentinski nogometaš in zdajšnji trener Tabora iz Sežane Mauro Camoranesi. Prva ovira na poti do tega, da bi se nekdanji dolgoletni član Juventusa usedel na klop vijolic je jasno njegova veljavna pogodba s klubom iz Sežane.

Če bi do tega scenarija zares prišlo bi bilo zanimivo tudi videti ali bi 43-letni Argentinec s seboj pripeljal tudi celoten strokovni štab. V tem primeru pa potem ni jasno kaj bi se zgodilo z dolgoletnimi asistenti na klopi Maribora.