Tabor ima novega trenerja – V Sežano prihaja Stanković

Prva liga 8. Sep 20208:48 > 8:55
NK Tabor Sežana

Novi trener članske ekipe CB24 Tabor Sežana je postal Goran Stanković, ki v Sežano prihaja iz NK Olimpija, kjer je opravljal dvojno vlogo.

Stanković je bil v prestolnici vodja mladinskega pogona in glavni trener mladinske selekcije U19. S slednjo je v pretekli sezoni osvojil naslov državnih prvakov.

V svoji trenerski karieri je sicer nabral že kar nekaj izkušenj. Kot glavni trener mladinskih sekcij je deloval pri Slovanu in Bravu, ob tem pa vodil še članske ekipe Šenčurja, Brava in NK Brinje. Preizkusil seje tudi v tujini, kjer je kot pomočnik deloval v kitajski prvi in drugi ligi. V sezoni 2018/19 je v življenjepis dodal še vlogo pomočnika pri mladi slovenski reprezentanci.

40-letni Ljubljančan je s Taborom podpisal dvoletno pogodbo.

Davor Škerjanc: “Danes obračamo nov list v zgodbi NK Tabor Sežana. Po nadvse uspešni epizodi pod vodstvom Maura Camoranesija, kjer smo v delovanje prvega moštva upeljali moderen, evropski pristop k delu, želimo na teh principih in temeljih graditi tudi v prihodnje. Znova se vračamo k sebi in skladno z osnovno filozofijo kluba zaupamo mlademu slovenskemu strokovnjaku, ki bo skupaj z nami nadaljeval ter še nadgradil zgodbo nogometnega kluba Tabor Sežana.