Ljubljanski derbi brez zmagovalca

Nogomet 13. Apr 202120:18 0 komentarjev
NK Olimpija/Twitter

Nogometaši Olimpije so v torek, 13. aprila, odigrali zaostalo srečanje 27. kroga v domačem prvenstvu. V Stožicah so z rezultatom 1:1 remizirali proti Bravu.

Do prve nevarne priložnosti za zadetek je prišlo v 19. minuti. Elšnik je lepo podal do Ivanovića, ki je z roba kazenskega prostora brez obotavljanja streljal na gol, a vratar Brava je strel ubranil. V 28. minuti je Bravo povedel iz svoje prve obetavne situacije. Trontelj je po podaji v prazen prostor prišel sam pred vratarja Freliha in žogo poslal v mrežo. Domači so odgovorili v 36. minuti prek Timija Maxa Elšnika. Najprej je poslal žogo med korak nasprotnika, potem pa je z razdalje 25 metrov poslal pravi projektil v levi zgornji kot gola. V zaključku polčasa je imela Olimpija lepo priložnost za vodstvo, a vratar Brava je ubranil Vombergarjev strel z bližine.

Začetek drugega dela tekme ni bil bogat s priložnostmi. Prvo je imel Bravo v 60. minuti. Takrat je Frelih odlično ubranil poskus z bližine. Zmaji so zapretili v 63. minuti, ko je Ostrc poslal lepo globinsko podajo do Ivanovića, slednji pa je prišel do strela. Meril je mimo vrat. V 81. minuti je Andrejašič storil prekršek na robu kazenskega prostora in sodnik mu je pokazal rdeči karton. V 85. minuti je imel Bravo lepo priložnost, a Nukić ni uspel izkoristiti ugodnega položaja za strel. Zmaji so kljub igralcu manj v zaključku tekme pritisnili in poskušali zmagati, a niso uspeli doseči zadetka. Tekma se je končala z rezultatom 1:1.