Maribor ostaja za petami Olimpiji

Prva liga 11. Mar 202119:11 > 19:14 0 komentarjev

Na zadnji tekmi 26. kola 1. SNL je Maribor v Ljudskem vrtu s 4:2 premagal Koper in tako ostaja dve točki za vodilno Olimpijo.

Primorci so do vodstva prišli v 13. minuti, ko je po dvoboju Uskokovića in Mulahusejnovića pred vrati sodnik Perić dosodil enajstmetrovko. Uspešno jo je izvedel prvi strelec lige Nardin Mulahusejnović.
Maribor je izenačil v 35. minuti. Repas je streljal z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila pred gol, kjer je Uskoković z glavo podal do Marcosa Tavaresa, ki ni zgrešil. 1:1 je bil tudi izid polčasa.
Vijoličasti so v prvo vodstvo prišli v 61. minuti. Po podaji s kota je Tavares žogo z glavo vrnil pred vrata, kjer je bil prvi pri njej Aleks Pihler in jo poslal v gol.