Mariborčani poraženi v Celju, v Sežani in Kopru brez golov

Nogomet 1. Maj 202117:36 > 22:04 0 komentarjev
Celjani so z golom v 89. minuti šokirali Maribor.

Danes so na sporedu tri tekme 31. kroga Prve lige. Celjani so v štajerskem derbiju presenetili Maribor (2:1) V Sežani so se domači Tabor in gostujoče Domžale razšle brez zadetkov. Tudi v Kopru ni bilo golov.

Pet krogov pred koncem Prve lige so Mariborčani izgubili na gostovanju pri Celju. Agron Šalja, ki je na drugi tekmi kot trener Celja dosegel še drugo zmago, je pogrešal Žana Benedičiča in Jona Šporna, njegov tekmec Simon Rožman pa je pogrešal Luko Uskokoviča, v zapisniku tekme ni bilo niti Amirja Derviševića in Alexandruja Cretuja.

Prvo priložnost so zapravili gostje, v 30. minuti je Aljoša Matko z desne strani zadel le zunanji del mreže. Zelo hitro zatem je poizkusil še Felipe Santos, a je domači vratar Matjaž Rozman z nekaj težavami le ujel žogo. Domači so povedli, ko je avtogol v 35. minuti dosegel branilec Ilija Martinović, ko je žogo pred vrata poslal Matic Vrbanec. Vijoličasti so v drugem delu polčasu zaigrali bolje, v 59. minuti je Rožman v igro poslal tri rezerviste. V 75. minuti je izenačil nekdanji član Celja Rudi Požeg Vancaš, ko je žoga med letom zadel branilca Celja Ćalušića in presenetila Rozmana. Ko je že izgledalo, da se bo tekma končala z remijem, je po zmedi v kazenskem prostoru Maribora zadel Ester Sokler (po lepem prodoru Mića Kuzmanoviča) in nogometašem iz knežjega mesta prinesel pomembne tri točke v boju za obstanek, zdaj so na osmem mestu ujeli Aluminij. Maribor ostaja na drugem mestu lestvice z le točko prednosti pred Muro, Olimpija mu lahko jutri na tekmi z Aluminijem znova pobegne na sedem točk razlike.

V Sežani brez zmagovalca …

Na praznem stadionu Rajka Štolfe sta mreži mirovali. Sežanci so na stoti prvoligaški tekmi v zgodovini kluba lovili tretjo zaporedno zmago, a brez kaznovanega Leona Severja, pogodbo s klubom je prekinil Hristos Rovas. Pri Domžalah, ki so prav tako prekinile niz dveh zmag, so manjkali Zeni Husmani, Gaber Dobrovoljc, Tibor Gorenc Stankovič in Dario Kolobarič. V prvem delu je za domače s strelom v 21. minuti poizkusil Denis Koua, a je dobro posredoval domžalski vratar Ajdin Mulalić. V 38. minuti pa še priložnost za goste, Matej Podlogar je streljal prek vrat.

V drugem polčasu je namesto poškodovanega glavnega sodnika Aleksandra Matkovića njegovo nalogo opravljal Dragoslav Perić. Nekaj polpriložnosti je bilo na obeh straneh, še najbolj nevarno je bilo v 90. minuti, ko je Mihael Briški žogo z glavo poslal čez gol, na drugi strani je Slobodan Vuk nespretno reagiral pred sežanskim golom.

… enako tudi v Kopru

Na Bonifiki v prvem polčasu ni bilo omembe vredne priložnosti, morda zgolj strel gostujočega branilca Mitje Križana v 11. minuti, ki pa je meril čez prečko. V dežju sta ekipi boljšo predstavo prikazali v drugem delu, v 66. minuti je pri domačih z glavo zgrešil Marko Pejić. v 85. minuti je po kotu z glavo poizkusil še Žan Žužek, a je ostalo pri 0:0. Koprčani so tako še tretjo tekmo zapored brez zmage, na drugi strani pa Bravo že osem, a so Ljubljančani vsaj prekinili niz dveh porazov. Na lestvici ostajata na petem (Koper) in sedmem (Bravo) mestu.

Prva liga, 31. krog

petek:
Gorica – Mura 1:5 (Begić 17.; Zirdum 23./ag, Cipot 39., Gorenc 54., Bobičanec 71., Štrakl 90.)