Mlada reprezentanca morala priznati premoč Italiji

Prva liga 30. Mar 202122:58 0 komentarjev
Slovenija Španija
Twitter/UEFA

Mlada reprezentanca Italije je v Ljudskem vrtu visoko, kar s 4:0 premagala slovensko izbrano vrsto.

Italijanska reprezentanca je bila danes za razred boljša od Slovenije. Azzurri so že po 25 minutah vodili s 3:0. Za goste so zadeli Maggiore, Raspadori in Cutrone, ki je realiziral enajstmetrovko. Slednji bi lahko ob koncu prvega polčasa še povišal prednost svoje ekipe, saj je imel na voljo kazenski strel, a se je v vratih Slovenije izkazal Igor Vekić, ki je odlično ubranil strel napadalcu Valencie.

23-letni Cutrone pa se je med strelce še enkrat vpisal na začetku 2. polčasa, ko je z izjemnim strelom z razdalje premagal Vekića in tako zadel za končnih 0:4.

V 82. minuti je Marchizza prejel rdeč karton, Ačimovićevi četi se je tako ponudila lepa priložnost, da pride do časnega zadetka. Slovenija je ustvarila nekaj nevarnih in domiselnih napadov, toda italijanska mreža je ostala nedotaknjena.

Slovenija je tako končala z nastopi na evropskem prvenstvu.