Mura po novi zmagi točko za vodilnima

Prva liga 6. Mar 202117:20 0 komentarjev
Mura Aluminij

Nogometaši Mure so na tekmi 25. kola 1. SNL premagali Aluminij z 2:0 in zdaj na lestvici (ob tekmi več) za Mariborom in Olimpijo zaostajajo le eno točko.

Na Fazaneriji so bili gostje v prvih 20 minutah nevarnejši, lepi priložnosti sta imela Alen Krajnc in Nemanja Jakšić. Nato je pobudo prevzela Mura, ki je v 30. minuti tudi povedla. Klemen Pucko je natančno podal z leve strani, žoga je prišla do Nina Koutra, ki jo je rutinirano poslal v gol za 1:0.

Mura si je tudi v drugem delu ustvarjala več priložnosti, čeprav tudi Aluminij ni bil brez priložnosti. Najlepšo je zapravil Doyhun Kim. Do drugega zadetka pa so domači prišla v 76. minuti. Luka Bobičanec se je odločil za strel z 20 metrov, žoga je pred vratarjem Janžekovičem odskočila in končala v golu – 2:0.

Prekmurci so imeli priložnost, da postavijo še piko na i, vendar je nov poskus Bobičanca ustavila prečka.

Mura je na lestvici na 3. mestu, (ob tekmi več) pa za Mariborom in Olimpijo zaostaja za točko. Aluminij z 21. točkami zaseda predzadnje mesto.