Ljudski vrt obmolknil: Mura se veseli državnega naslova!

Nogomet 22. Maj 202121:50 > 23. Maj 2021 0:37 0 komentarjev

Mura se veseli prvega naslova državnih prvakov! Prekmurci so na odločilni tekmi v Ljudskem vrtu s 3:1 premagali Maribor in ga prehiteli na lestvici. Celjani so si z domačo zmago z 2:1 proti Kopru zagotovili obstanek, Koprčani pa bodo morali v dodatne kvalifikacije. Brez zmage pa tudi Olimpija, ki je na mestnem derbiju z 0:3 izgubila proti Bravu.

O zmagovalcu državnega prvaka je odločala zadnja tekma v Ljudskem vrtu med Mariborom in Muro. Prekmurci so začeli bolj in nekoliko srečno povedli v 33. minuti, ko je strel Klemna Šturma v mrežo preusmerila domača obramba.

Mariborčane je tik pred iztekom prvega polčasa priključil Jan Mlakar, a to na koncu ni bilo dovolj za 16. državno lovoriko.

Fotogalerija z Ljudskega vrta:

Mura se veseli prvega naslova državnega prvaka!
NK Mura NK Mura
Muraši so v Skopju slavili z 1:0 in pred povratno tekmo na Fazaneriji prišli do odličnega položaja. Foto: Jure Banfi
Muraši bodo branili naslov slovenskega prvaka. Foto: Jure Banfi

Mura ni imela ničesar za izgubiti in v drugi del krenila na vse ali nič. Bila je nagrajena. Najprej je polno po izjemni podaji  Nina Koutra v polno zadel rezervist Mihael Klepač, nato pa je tri minute kasneje državno prvenstvo dokončno odločil Luka Bobičanec, ki je izkoristil strel z bele točke.

Mariborčani so se trudili tekmece ujeti, a Mura se ni dala in nevtralizirala vse napade domačih nogometašev. Pomagalo jim ni niti 3500 glasnih navijačev, prvega naslova se je zasluženo razveselila Mura.

Koprčani s Krko za obstanek

Še pred večerno poslastico so smo spremljali četveroboj med Bravom, Aluminijem, Koprom in Celjem. Nihče si ni želel osvojiti deveto mesto, na koncu pa je po petem zaporednem porazu kratko potegnil Koper. Prvaki iz Celja so ga premagali z 2:1 in se na koncu zavihtel na osmo mesto.

Agron Šalja
Agron Šalja je Celjane na junaški način rešil pred izpadom. Foto: NK Celje

Bravo si je neposredni obstanek zagotovil z visoko zmago s 3:0 proti Olimpiji, Aluminiju pa je bila dovolj točka proti Domžalam (1:1).

Goričani so se od prve lige poslovili z zmago na Taborom, kanarčki pa se bodo za obstanek med elito udarili z drugouvrščeno ekipo v drugi ligi, novomeško Krko.