V ŽIVO na SK ob 19.30: Celje že desetič ali Koper petič?

Prva liga 13. Maj 202112:57 0 komentarjev

Četrtkov obračun v knežjem mestu bo dal še drugega udeleženca letošnjega finala Pokala Pivovarna Union. Prenos tekme se s studijskim delom na Sportklubu začne ob 19:30.

Grofje lovijo prvi finale po letu 2016, kanarčki so v finalu nazadnje zaigrali sezono prej. Koprčani so bili tedaj v finalu boljši prav od Celjanov, ki so na Bonifiki klonili z 2:0. Štajerci so tudi leto kasneje podaljšali naziv, ki se jih drži že nekaj let, saj so doslej dobili zgolj enega od devetih finalnih obračunov. Celje je za zdaj edino pokalno lovoriko osvojilo v sezoni 2004/05, ko so na domači zelenici z avtogolom Vladislava Lunguja premagali Gorico. Koper je s tremi naslovi tretja najuspešnejša ekipa pokalnega tekmovanja, več pokalnih lovorik so nabrali zgolj nogometaši iz Ljudskega vrta in Bežigrada.

Na Bonifiki so pokalno krono slavili v letih 2006, 2007 in 2015, bodo uspešni tudi letos? Varovanci trenerja Rodolfa Vanolija imajo motiv več, saj bo veliki finale 25. maja odigran na zelenici koprske Bonifike. Za uresničitev tega scenarija bodo morali v polfinalu premagati Celjani, ki bodo četrti nasprotnik v letošnji izvedbi tekmovanja. Primorci v prvem krogu niso imeli težav z Bohinjem, saj so v mrežo četrtoligaša pospravili kar deset žog. Trikrat je bil uspešen Stefan Stevanović, ki je s štirimi goli prvi strelec letošnje sezone. Srbski nogometaš je bil uspešen tudi v drugem krogu tekmovanja, ko so Koprčani po polurnem podaljšku in na krilih Dareta Vršiča izločili Aluminij. Pred dnevi so v četrtfinalu – po dveh zadetkih Nardina Mulahusejnovića – pokleknili še Ptujčani.

Stefan Stevanović je s štirimi goli prvi strelec letošnje sezone.

Celjani so letošnje pokalno tekmovanje pričeli v drugem krogu. Aktualni državni prvak se je v osmini finala pošteno namučil s kranjskim Triglavom, za zmago v Kranju sta zadela Tom Kljun in Jure Matjašič. Grofje so na Gorenjskem igrali še po navodilih Jirija Jarošika, tik pred četrtfinalnim spopadom z Radomljami pa je vajeti prevzel Agron Šalja. Novi strateg je prebudil celjsko zasedbo, ki je v končnici srečanja izkoristila igralca več ter po zaslugi Amedeja Brecla in Luke Kerina napredovala v polfinale. Si bo v četrtek zagotovila še deseti nastop v velikem finalu?

Nogometaši Celja in Kopra so se v pokalnem tekmovanju srečali štirikrat, Primorci pa so dobili vse štiri obračune, dvakrat tudi v finalu. V sezoni 2015/16 sta za koprsko slavje zadela Denis Halilović in Jaka Štromajer, desetletje prej pa so o pokalnem zmagovalcu odločali streli z bele točke. V rednem delu srečanja sta zadela Mladen Rudonja in Dejan Rusič.