Partizanu gol prednosti in igralec več premalo!

Uncategorized 3. Okt 202019:39 > 19:53
FK Partizan

Nogometaši Metalca in Partizana so v Gornjem Milanovcu v 10. kolu Superlige Srbije igrali neodločeno 1:1.

Črno-beli so prekinili niz treh zmag v državnem prvenstvu in če bo Crvena zvezda v nedeljo na Marakani premagala Napredak, bo večni derbi pričakala s kar 8 točkami prednosti pred Partizanom.

Partizan je imel v Gornjem Milanovcu več od igre, ampak manjkal je zaključni udarec, še posebej od trenutka, ko je moral zaradi poškodbe Umar Sadiq ob polčasu ostati v slačilnici.

Vseeno je ekipa iz Humske v prvem napadu drugega polčasa povedla. Filip Stevanović je streljal z desne strani, žoga je na poti proti golu zadela enega igralcev domače ekipe in končala v mreži.

Ko je bil v 62. minuti Miloš Vranjanin zaradi drugega rumenega kartona izključen, je malokdo verjel, da lahko Metalac pride do točke.

Trener domačih Nikola Lazetić je napravil nekaj menjav in prav z igralcem manj je Metalac dvakrat zapretil, drugi strel pa je končal za hrbtom vratarja Aleksandra Popovića.

V 81. minuti je bil strelec izenačujočega gola Filip Antonijević, ki je z natančnim strelom s sredine kazenskega prostora matiral vratarja črno-belih.

Do konca tekme je Partizan pritiskal za zmagoviti zadetek, kar tri priložnosti je imel Aleksandar Lutovac, vendar se mreži nista več zatresli in tekma se je končala z delitvijo točk – 1:1.

Partizan bo v naslednjem kolu, 17. oktobra, gostil večnega rivala, vodilno in neporaženo Crveno zvezdo.