Partizanu dvojna krona, Zvezda brez lovorike

Uncategorized 27. Maj 201716:55 > 20:01
FK Partizan

Nogometaši Partizana so proti večnemu tekmecu Crveni zvezdi v finalu sbrskega pokala slavili z rezultatom 1:0 in tako prišli še do druge domače lovorike, potem ko so slavili tudi v prvenstvu. Zvezda je tako letošnjo sezono zaključila brez osvojene lovorike.

Črno-beli so do nove pokalne zmage prišli v 42. minuti ko je osrednji branilec Nikola Milenković s predložkom v sredino kazenskega prostora odlično izkoristil podajo Jankovića in tako izkoristil slabo pokrivanje nogometašev Crvene zezde ter matiral Damira Kahrimana.

Na začetku tekme je moštvo Boška Đurovskija imela žogo več v svoji posesti, Partizan pa je svoje priložnosti iskal iz protinapadov.

Že v 11. minuti je Leonardo poslal žogo preko vrat Kahrimana, naslednjo prilonost pa je Brazilec imel v 33. minuti srečanja, ko je po protinapadu streljal po tleh, a je spet žgrešil vrata nasprotnikov.

Partizan je še vedno napadal le iz protinapadov, a so bili vse do 42. minute nenatančni, potem ko so izsilili udarec iz kota in ga potem pretvorili v zadetek.

V drugem polčasu sta bili ekipi zelo zadržani, le tu in tam so se uspeli prebiti do kakšne priložnosti, a vrati obeh čuvajev mreže sta ostali medotaknjeni. Zvezda je imela najlepšo priložnost v sodnikovem dodatku, a je vrata Partizana Nemanja Stevanović po udarcu Miljaša iz prostega strela odlično interveniral.

Partizan je tako prišel do svoje 14. pokalne lovorike, Zvezda ostaja pri 25.