Kek o primeru Kampl: "Stvari se premikajo"

Getty Images

Slovenska reprezentanca bo v prihajajočem reprezentančnem oknu 11. oktobra gostovala na Kosovem, tri dni kasneje jih čaka še gostujoči obračun proti Moldaviji (obe tekmi V ŽIVO na SPORTKLUBU), že 7. oktobra pa se bodo na prijateljskem obračunu srečali s San Marinom.

Povezano

Smo v novem položaju s tremi tekmami v enem oknu in to narekuje kakšno ime več na seznamu. V ligi narodov pa so igralci suspendirani že po drugem kartonu, zato lahko skozi teden pride na seznam še kakšno novo ime, tudi zaradi tega, ker bomo iz Prištine potovali neposredno v Kišinjev. Pričakovanja so jasna, želim zmagati na vsaki tekmi, od San Marina do Moldavije. Bosta pa gostovanji dali kakšno informacijo več in pokazali, v katero smer se razvijamo,” je ob predstaviti kandidatov pojasnil Matjaž Kek, ki je naknadno prvič v reprezentanco vpoklical člana poljskega Rakowa Davida Tijanića.

Štajerski strokovnjak je ob začetku druge sezone Lige narodov namignil, da bi se v izbrano vrsto utegnil vrniti Kevin Kampl, ki ga tokrat vendarle ni bilo na seznamu. Kek je pojasnil trenutno situacijo v primeru Kampl: “Stvari se premikajo, vsi vemo, za kaj gre pri samem igralcu. Začela se je tudi bundesliga, to je naporen ritem, ki ga je težko ujeti. Tukaj ni nobenega dvoma. Vem, za kakšno poškodbo gre, to niti približno ni enostavno. Kdaj se bo to zgodilo, ne vem, upam pa, da čim prej. Kar se mene tiče, sem vam že velikokrat govoril o svojem odnosu do vseh igralcev, ki igrajo pod slovensko zastavo. Upam, da bomo v nekem trenutku lahko skupaj spravili vse najboljše, zelo težko pa se bo to zgodilo v aktualnih razmerah.”

Kot smo že omenili v uvodu, bodo Jan Oblak in soigralci znova na delu 11. oktobra, ko bodo gostovali na Kosovem, in tri dni kasneje, ko jih čaka še gostujoči obračun proti Moldaviji. Že 7. oktobra pa se bodo na prijateljskem obračunu srečali s San Marinom.

Vse tekme Lige narodov vključno s studijskim delom si oglejte V ŽIVO na SPORTKLUBU. (vir izjav: Ekipa24.si)