Z mladimi silami proti Estoniji

M24.si

Selektor slovenske reprezentance Borut Jarc je v začetku tedna objavil seznam reprezentantk, na katere računa na zadnji domači tekmi kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu. Torkov obračun proti Estoniji spremljajte v živo na Sportklubu.

Po poslanem vabilu so iz ŽNK Nona Pomurje sporočili, da se njihove igralke tega zbora ne bi udeležile, zaradi pomena tekme lige prvakov, kar pa je selektorja Boruta Jarca postavilo pred nov izziv.

Slovenski ženski nogomet v zadnjem obdobju napreduje, kar se predvsem kaže v nastopih slovenske članske in mlajših reprezentanc, nastopih slovenskih reprezentantk v močnih evropskih klubih in uspešnih nastopih slovenskih klubov v evropski konkurenci. Na NZS so zapisali, da razumejo edinstveno priložnost za ŽNK Nona Pomurje, zato selektor Jarc v prihajajoči akciji ne bo računal na igralke slovenskih državnih prvakinj. Ker je skupina za kvalifikacije že odločena, pa vendar lahko tekma ponudi izjemno priložnost nabiranja izkušenj mladih nogometašic, bo Jarc priložnost ponudil mlajšim igralkam.

Tekma med Slovenijo in Estonijo bo na sporedu 1. 12. v Kopru in si jo v živo oglejte na Sportklubu.

Vabljene igralke:
Kristina Erman (NOR), Nika Babnik (Wacker Innbruck AVT), Maja Zajc (Gintra LIV), Tina Marolt (SV Horn AVT), Gaja Bizjak (ND Primorje), Korina Lara Janež (NK Krim ), Mirjam Kastelic (NK Krim), Selma Šabotić (NK MB Tabor), Lara Klopčič (ŽNK Olimpija Ljubljana), Evelina Kos (ŽNK Olimpija Ljubljana), Barbara Kralj (ŽNK Olimpija Ljubljana), Izabela Križaj (ŽNK Olimpija Ljubljana), Ana Milović (ŽNK Olimpija Ljubljana), Anja Prša (ŽNK Olimpija Ljubljana), Manja Rogan (ŽNK Olimpija Ljubljana), Nika Šapek (ŽNK Olimpija Ljubljana), Zala Vindišar (ŽNK Olimpija Ljubljana), Zala Kuštrin (ŽNK Radomlje) in Eva Vodušek (ŽNK Radomlje).

(vir: nzs.si)