Mercado po skoraj letu dni ustavil Brazilijo

Michael Dodge/Getty Images

Argentina je na prijateljskem obračunu v Melbournu z 1:0 premagala večne tekmece iz Brazilije in tako končala skoraj leto dni dolg niz neporaženosti petkratnih svetovnih prvakov.

Odločilni in edini zadetek na mega prijateljskem obračunu v Avstraliji je dosegel defenzivec Seville Gabriel Mercado, ki je v izdihljajih prvega polčasa brazilsko mrežo zatresel po odbiti žogi. Kasneje se je izkazalo, da je bil to odločilni trenutek srečanja, ki si ga je ogedalo 95 tisoč gledalcev, čeprav so imeli Brazilci v 62. minuti izjemno priložnost, ko sta tako Gabriel Jesus kot Willian zadela okvir praznega gola.

Na klopi Argentine je debitiral Jorge Sampaoli, ki bi si težko zaželel lepšega začetka trenerske poti na klopi svoje države. Gavči so svoje velike rivale premagali prvič po štirih letih in pol.

Eni in drugi so nastopili s praktično vsemi najboljši nogometaši, pri Braziliji je manjkal le Neymar. Štiri kroge pred koncem kvalifikacij za SP 2018 v Rusiji Brazilci vodijo s 33 točkami in so si že zagotovili nastop na mundialu, medtem ko je Argentina na petem mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije, z 22 točkami, eno manj od četrtega Čila, a dvema več od Ekvadorja.