Portugalski gladka zmaga, Ronaldu nov mejnik

getty images/david ramos

Portugalska reprezentanca se je z zanesljivo zmago nad Novo Zelandijo zanesljivo uvrstila v polfinale Pokala konfederacij.

Portugalska je zabeležila najbolj zanesljivo zmago na tem tekmovanju. S 4:0 so odpravili že pred to tekmo odpisano Novo Zelandijo.

Evropski prvaki so povedli v 33. minuti, ko je najstrožjo kazen uspešno izvedel Cristiano Ronaldo. To je bil že njegov 60. zadetek za reprezentanco na uradnih mednarodnih tekmah. S tem je postal najboljši vseh časov v tej katergoriji.

To je zgolj še eden izmed rekordov odličnega nogometaša, ki bo imel v polfinalu možnost svoj bero zadetkov še povečati.

Prednost je še pred koncem polčasa povišal novi član Manchester Citya Bernardo Silva, ki je dobro izkoristil podajo Eliseua.

V 80. minuti pa je na 3:0 povišal mladi obetavni Andre Silva, ki je po samostojnem prodoru potrdil prvo mesto svoje reprezentance. To je bil že osmi zadetek za A.Silvo na 11 tekmah.

Končni rezultat 4:0 je v 91. minuti postavil rezervist Nani.

Portugalska je zanesljivo zasedla prvo mesto v skupini z najboljšo obrambo in napadom. V polfinalu se bodo srečali z drugouvrščeno ekipo iz skupine B. Po vsej verjetnosti bo to Nemčija ali pa Čile.