Katanec pred obiskom Anglije ni presenetil

Reprezentance 1. Jun 201514:04 > 14:07

Ljubljana – Srečko Katanec je v ponedeljek objavil seznam kandidatov za kvalifikacijsko tekmo z Anglijo, ki bo 14. junija v Stožicah. Srečko Nacionale z izborom ni presenetil, po dolgem času v reprezentanci znova Bojan Jokić. Kvalifikacije za Euro 2016 v živo tudi na programih Sport Kluba.

Srečko Katanec s seznamom ni presenetil. Pred obiskom Anglije je v ekipo vrnil Mirala Samardžića in dalj časa odsotnega Bojana Jokića, ni pa med vpoklicanimi Dominica Maroha in Tima Matavža. Selektor je bil presenečen nad novico iz Maribora, da na operacijo nosu odhaja mladi branilec Petar Stojanović, ki je bil sicer med vpoklicanimi.

“Naša želja je zmaga,” je bil na predstavitvi kandidatov jasen Katanec. Obračun s tremi levi je za našo reprezentanco izjemno pomemben, saj smo na drugem mestu izenačeni s Švicarji. Obe reprezentanci sta po petih krogih zbrali devet točk, šest manj od Anglije, ki je zbrala pet zmag.

Prvo tekmo na Wembleyju so varovanci Roya Hodgsdona dobili s 3:1, potem ko so Slovenci povedli z avtogolom Jordana Hendersona.

Kvalifikacije za Euro 2016 v živo na Sport KlubuTekmo med Slovenijo in Anglijo si boste v posnetku lahko ogledali na SK 1 le nekaj minut po polnoči, kar nekaj tekem pa bomo prenašali tudi v neposrednem prenosu – vabljeni v našo družbo!

Kandidati za kvalifikacijsko tekmo z Anglijo:

Vratarji: Samir Handanović (Inter, Ita), Jan Oblak (Atletico Madrid, Špa), Nejc Vidmar (Domžale)

Branilci: Siniša Anđelković (Palermo, Ita), Mišo Brečko (Koln, Nem), Boštjan Cesar (Chievo, Ita), Branko Ilić (Partizan Beograd, Srb), Bojan Jokić (Villarreal, Špa), Martin Milec (Standard Liege, Bel), Miral Samardžić (Rijeka, Hrv) Andraž Struna (PAS Giannina, Grč)

Zvezni igralci: Valter Birsa (Chievo, Ita) Josip Iličić (Fiorentina, Ita), Kevin Kampl (Borussia Dortmund, Nem), Andraž Kirm (Omonia Nikozija, Cip), Jasmin Kurtić (Fiorentina, Ita), Dejan Lazarević (Sassuolo, Ita), Aleš Mertelj (Maribor), Rajko Rotman (Istanbul Basaksehir, Tur), Benjamin Verbič (Kobenhavn, Dan)

Napadalci: Robert Berić (Rapid Dunaj, Avt), Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds, Jap), Milivoje Novaković (Nagoya Grampus, Jap)

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images