Težko delo za Slovenijo v Ljudskem vrtu

Reprezentance 14. Nov 201519:53 > 19:55
Ljubljana – Ukrajina je prvo tekmo dodatnih kvalifikacij za uvrstitev na Euro 2016 proti Sloveniji dobila z 2:0. Izbrance Srečka Katanca na torkovi povratni tekmi v Ljudskem vrtu čaka težka naloga, če bodo želeli Slovenijo popeljati na drugo evropsko prvenstvo v zgodovini.
Ukrajinci so po uvodnem pritisku povedli v 22. minuti. Domači so imeli na voljo kot, ko je po odbiti žogi Samirja Hadanovića do žoge prišel Andrij Jarmolenko, nato z mojstrsko potezo iz igre vrgel kar tri (!) slovenske igralce, potem pa s strelom po tleh s slabšo desno nogo zadel za vodstvo Ukrajine. Slovenci so v zaključku polčasa pritisnili in prišli do nekaj nevarnih situacij. Najlepšo priložnost je imel na voljo Josip Iličić, ki je po lepo nastavljeni žogi Milivoja Novakovića z roba kazenskega prostora meril prek vrat. V priložnosti se je znašel tudi Novaković, vendar se slabo odzval po podaji Valterja Birse.
Drugi polčas se je začel podobno kot prvi. Ukrajinci so hitro prevzeli pobudo in v 54. minuti prek Evhena Seleznjova, ki je zatresel prazno mrežo, podvojili svoje vodstvo. Slovenci so do konca srečanja poskušali priti do izjemno pomembnega zadetka v gosteh, vendar bili v svojih poizkusih premalo konkretni.
Po zmagi Ukrajine z 2:0 je jasno, da naše reprezentante v torek čaka izjemno težko delo, toda s pomočjo nabito polnega Ljudskega vrta je vse mogoče …