Dick Advocaat spet zapušča Nizozemsko!

Ian MacNicol, Getty Images Sport

Dick Advocaat bo znova, še tretjič v svoji trenerski karieri zapustil klop Nizozemske reprezentance. Ni še povsem uradno je pa sam tako najavil v medijih.

Nekdanji selektor Srbije bo kmalu še tretjič postal bivši selektor Nizozemske reprezentance. Dick Advocaat je v izjavah za medije dejal, da ne bo podaljšal pogodbe z zvezo in da jo zapušča po samo šestih mesecih vodenja državne reprezentance. Do konca njegove pogodbe ima na sporedu še dve tekmi proti Škotski in Romuniji.

“Ostajata mi zadnji dve tekme, potem zapuščam reprezentanco. Še nikomur nisem dejal, da odhajam, tako da nisem govoril še z nobenim klubom. Razmišljam samo o teh dveh tekmah, potem bomo pa videli kako naprej. Isti sem kot Louis van Gaal, nikoli ne reci nikoli,” je dejal selektor Nizozemske v Abeerdenu.

“Predstoje mi dve poslednje utakmice, napuštam reprezentaciju. Još nikome nisam rekao da odlazim, tako da nisam pregovarao sa drugim klubovima. Razmišljam samo o ove dve utakmice, a onda ću videti šta dalje. Isti sam kao Luj van Gal – nikad ne reci nikad”, rekao je Advokat novinarima u Aberdinu.

Potem, ko je Advocaat prevzel reprezentanco je Nizozemska na petih tekmah zabeležila štiri zmage, ampak to ni bilo dovolj, da bi si zagotovili vsaj dodatne kvalifikacije. Pred njimi sta bili na lestvici Francija in Švedska.