Ob 18:45 na SK 1: Slovenci proti zvezdniški Franciji

Slovenska reprezentanca do 21 let se bo danes ob 18:45 v Domžalah pomerila s Francijo. Šlo bo za dvoboj prve in druge ekipe v kvalifikacijski skupini 9, ki na uvodnih štirih tekmah še ne poznata poraza. Neposredni prenos srečanja v živo na SK 1.

Slovenija je trenutno pri desetih točkah, ki so posledica dveh zmag proti Črni gori in zmage ter neodločenega rezultata z Luksemburgom. Naši fantje tako lahko dvoboj s Francijo pričakujejo popolnoma neobremenjeni, kljub dejstvu, da so ekipo pošteno zdesetkale poškodbe.

Vzdušje v reprezentančnem taboru je zaenkrat dobro. Žal se nam je poškodoval še Amedej Brecl, ki je izgubljen za tekmo s Francijo. On je že sedmi reprezentant, ki nam je odpadel zaradi poškodbe, vendar verjamem, da se bomo nekako že znašli. Potrebno se bo boriti od prve minute in čim dlje zdržati z rezultatom 0:0. Pomerili se bomo z evropskimi prvaki, ki so na papirju dva razreda boljši od nas,” selektor Primož Gliha prepušča vlogo favorita gostom in meni, da bo dvoboj s Francijo prava nagrada za njegove varovance, kljub dejstvu, da v Domžale ne bo zvezdnika PSG-ja, Kyliana Mbappeja.

Glavna nevarnost za slovenska vrata bo bržkone Martin Terrier, nogometaš Lilla, ki je s sedmimi zadetki trenutno prvi strelec kvalifikacij za EP U21 2019. Nič manj opazni pa zagotovo ne bodo niti ostali zvezdniki Francije, na čelu z Lucasom Hernandezom (Atletico Madrid), Lucasom Tousartom (Lyon) in Mousso Dembelejem (Celtic).

Francoski reprezentanti igrajo v najboljših evropskih klubih. Če odmislimo Jana Oblaka, mi nimamo niti v A-reprezentanci igralcev, ki bi igrali v tako slovitih sredinah,” pravi Gliha, ki bi si želel, da bi tudi slovenski mladi reprezentanti igrali kontinuirano v čim bolj zvenečih klubih.

Naš glavni deficit je ta, da nimamo igralcev, ki bi kontinuirano igrali na visokem nivoju vseh 90. minut v svojih klubskih sredinah. Tisti igralci, ki igrajo v mladi reprezentanci, so v tekmovalni formi, a prihajajo iz klubov, ki se večinoma borijo za obstanek. Če bi vpoklical igralce iz boljših sredin, ki pa nimajo prave minutaže, bi v reprezentanci nastala anarhija. V tem primeru bi res lahko vsak bil vpoklican v reprezentanco. Naša ekipa je formirana in logično je, da ne bomo za vsako ceno spreminjali kolektiva, ki se je oblikoval v zadnje pol leta,” zaključi slovenski selektor.

Dvoboj med Slovenijo in Francijo bo sodila italijanska sodniška ekipa na čelu z Marcom Guido. (vir: nzs.si)