Dembele razbil slovenske upe

Reprezentance 13. Nov 201722:21 > 22:23
NZS

Slovenski nogometaši do 21 let so v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2019 prvič izgubili. Favorizirani Francozi so v Domžalah zmagali z 1:3, vse delo so opravili že v prvem polčasu.

Začelo se je spodbudno, saj je v 21. minuti zadel Milan Tučić, kar je bila prva akcija slovenske izbrane vrste in edini strel v gol v prvem polčasu. Erik Gliha je z leve strani poslal lep predložek pred gol, na oddaljenejši vratnici je Kramariču v dvoboju s Hernandezom žogo uspelo podati pred gol, kjer je bil osamljen Tučić.

Francozov zadetek ni zmedel, še naprej so več napadali, kar se jim je obrestovalo v 34. minuti. Moussa Dembele, napadalec Celtica, je prodrl v kazenski prostor, kjer ga je s prekrškom ustavil Žan Žužek. Dembele je zanesljivo unovčil enajstmetrovko.

V 38. minuti je Gal Primc zaradi prekrška nad Bambajem prestrogo dobil rdeči karton in Francija je popolnoma zagospodarila. V glavni vlogi je bil Dembele, ki mu je že do polčasa uspel hat-trick. Najprej je podajo pred gol ob strelu iz prve spremenil v zadetek, tik pred polčasom pa je sijajno meril s 17 metrov. O francoski premoči v prvem polčasu zgovorno pričajo številke. V posesti žoge je bilo 25:75, v strelih 1:10.