Mladi Ukrajinci močnejši od Slovenije

Reprezentance 22. Mar 201818:10 > 18:17
Ekipa24.si

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je izgubila prijateljski obračun v Ajdovščini. Ukrajina je slavila s 3:2, strelca za Slovenijo sta bila Milan Tučić in Martin Kramarič.

Slovenija si je prvo priložnost na tekmi priigrala v 17. minuti, ko je ukrajinski vratar dovolj dobro reagiral in zaustavil nalet Jana Mlakarja. Devet minut zatem so povedli gostje, izkazal se je Stanislav Bilenkij, ob koncu prvega dela pa je za izenačenje poskrbel Tučić, ki je zadel z roba kazenskega prostora.

V drugem delu so bili gostje boljši nasprotnik, novo prednost pa so si priigrali v 59. minuti, ko je slovenskega vratarja ugnal Ivan Zotko. Artem Dovbik je v 79. minuti povišal na 3:1 in odločil vprašanje zmagovalca. Slovenija je tri minute kasneje zaostanek znižala, zadel je Martin Kramarič, za kaj več pa je varovancem Primoža Glihe zmanjkalo moči.

Selektor Primož Gliha je tekmo sicer začel s postavo Metod Jurhar, Amadej Brecl, Luka Badžim, Janez Pišek, Martin Kramarič, Jan Mlakar, Jan Repas, Milan Tučić, Timotej Mate, Erik Gliha in Jaka Bijol.

Slovence že v torek čaka kvalifikacijska tekma za evropsko prvenstvo 2019 proti Bolgariji. Slovenija je trenutno z 9 točkami na drugem mestu, pred njo je le Francija, ki ima 10 točk.

Na EP se uvrstijo zmagovalci devetih skupin, štiri najboljše drugouvrščene reprezentance pa čakajo še dodatne kvalifikacije za dve mesti.